Kısa Kısa: Titans, Marvel's Runaways & Doom Patrol

3) Doom Patrol

DC Universe'ün bir diğer dizisi. 15 bölümlük ilk sezonunu tamamladı ve ikinci sezon onayını aldı.

DC'nin karakterlerinden Robotman, Negative Man, Elasti-Girl ve Crazy Jane ile onları yöneten deli bilim adamı Dr. Niles Caulder'ın (The Chief) hikayesi anlatılıyor. Doom Patrol'un üyelerinin her birisi kendilerine özel güçler veren kazalar geçirmiştir, ancak hepsinin çeşitli yaraları ve görüntü bozuklukları vardır. Travma geçiren ekibi The Chief buluyor ve onları Dünya'yı korumak için tuhaf gizemleri çözmek amacıyla bir araya getiriyor.

Kadroda Brendan Fraser (Robotman), Matt Bomer (Negative Man), April Bowlby (Elasti-Woman), Diane Guerrero (Crazy Jane), Timothy Dalton (Dr. Niles Caulder), Joivan Wade (Cyborg) ve Alan Tudyk (Mr. Nobody) yer alıyor. 

Not: DC Universe'ün bir diğer dizisi Swamp Thing'e de başlayıp ilk bölümünü izledim aslında. Sezonu 10 bölüm. Ama dizi, mali problemler nedeniyle ilk bölüm yayınından sonra iptal olunca kalan bölümler yayınlansa bile ben devam etmedim.

Not 2: İlk olarak DC Universe için hazırlanan ama önce The CW'nun yayınlayacağı açıklanan "Stargirl" isminde yeni bir dizi de geliyor. Bahar 2020'de başlayacak. Müzikleri Türk besteci Pınar Toprak'a emanet.

Doom Patrol, ambalajı harika olup içinde beklediğini bulamadığın ürün gibi bir şey benim için. Böylesi bir dizi için 15 bölümlük sezon fazla bir kere. Sezonun genelini son iki bölüm için kurmuşlar denebilir. O noktaya gelene kadar lafı çok uzattıklarını düşünüyorum. 

Arada sırada absürt komediye kaymaları da buna yardım etmedi zaten. Senaryodaki belli noktalar üzerinden kendilerine laf sokarak bunu dile getirmeleri ise bana tembellik gibi geliyor. İzlediğime pişman değilim bu arada, hatta içimden bir ses eğer vakit sorunu falan olmazsa bu sefer ne halt (?) yiyecekler merakıyla devam edeceğimi de söylüyor. Ama bu dizinin sezonunu izlerken "Titans’ı getiren bunu nasıl getirmiş?!" diye düşündüğüm oldu. Bunun yerine denemediyseniz ona baksanız daha iyi.

Dizinin benim için göreceli ilgi çekici bir kadrosu var. Zaten biraz da bunun sayesinde ilerlemesi daha kolay oluyor. Ama Brendan Fraser'ın veya Matt Bomer'ın yüzünü pek de görmüyoruz, sesleriyle varlar denebilir. Timothy Dalton'ı da sezonun önemli bir kısmında kullanmıyorlar. Bu da biraz mod düşürücü. Öteki yandan ana konudan (?) uzaklaşıp da karakterlerin bu hale nasıl geldiklerini, güçlerini nasıl kazandıklarını anlattıkları bölümlerde bence daha iyi iş çıkardılar.

Karakterlerin bağlayıcı olduğu iddiasında bulunamasam da Robotman, Negative Man, Elasti-Woman ve Crazy Jane ilgimi daha çok çekti. Doom Patrol dizisi de böyle bir şey işte.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER