Kısa Kısa: Titans, Marvel's Runaways & Doom Patrol

Kısa Kısa: Titans, Marvel's Runaways & Doom Patrol
Bu yazıda da son dönemin öne çıkan üç süper kahraman dizisini bir arada toparlayayım dedim.

1) Titans

DC Comics'in online yayın platformu DC Universe'ün dizisi. İkinci sezonunu tamamladı ve üçüncü sezon onayını aldı. Gelecek sezon 2020'nin sonbahar ayları içerisinde başlayacak. Bölümler dilerseniz Netflix'te de mevcut.

Titans, DC evreninin kahramanlarından Dick Grayson, Rachel Roth/Raven, Kory Anders/Starfire, Gar Logan/Beast Boy, Hank Hall/Hawk, Dawn Granger/Dove, Donna Troy/Wonder Girl ve Jason Todd/Robin gibi kahramanların oluşturduğu bir ekibin maceralarını konu alıyor.

Kadrosunda Brenton Thwaites, Teagan Croft, Anna Diop, Ryan Potter, Minka Kelly, Alan Ritchson, Conor Leslie ve Curran Walters gibi isimler yer alıyor.Titans, The CW'nunkilerle birlikte ekranda olan süper kahraman dizilerini düşündüğümüzde ortalama üstü denebilecek bir yapım. Hatta ilk sezonuyla bu listede başta olur veya ilk üçe kesin girer. İkinci sezonu için bir benzerini söyleyemeyeceğim, çünkü yakaladığı ivmeyi devamında biraz kaybettiği görüşündeyim.

Gelecek sezonu izlemeyi düşünüyorum bu arada, o kadar da değil. Gerçi ben The CW'nun DC dizilerini de halen izliyorum, o ayrı. Titans'ın ekranda pek de kullanılmayan veya az bilinen karakterlere yer vermesi güzel mesela. Oyuncu seçimleri de bunu destekler şekilde. Dizi başlamadan önce Starfire seçimi polemik konusu olsa da bence kadronun hiç değilse bir kısmından daha iyi.

Göze batan taraflarından birisi 13 bölümlük olmayan sezon hikayesini Netflix'in Marvel dizileri misali mecburen yayma girişiminde bulunması. Bunun için de pek çok kez flashback odaklı bölümlere yer veriyor mesela. İlk sezonda karanlık denebilecek atmosferinin ve yeni olmasının da katkısıyla bu durum göze pek batmıyor. Bir bakıma geçmişe dönerek çeşitli sorulara yanıt vermeleri iyi de oluyor. Ama ikinci sezonun temel eleştiri noktalarından birisi gördüğüm kadarıyla bu bölümlerin izleyici gözünde artık fazla ve gereksiz bulunmasıydı ve ana konunun ilerlemesine engel olduğu şeklindeydi.

Iain Glenn'in (ikinci sezonda) canlandırdığı yaşlılığa dem vurmuş Batman tasvirini pek de beğenmedim mesela. Deathstroke'un bu dizideki versiyonu veya Superboy da tartışılabilir mesela. Diğer yanda Jason, Donna, Starfire veya az kullandıkları Gar göreceli daha çok hoşuma gidiyor.

Yine de fazla batırmış olmayayım, dediğim gibi ekrandaki dizilere baktığımızda tercih edilesi kalmaya devam ediyor. DC Comics evreni oldukça geniş ve malzemesi bol. Üçüncü sezonda daha güzeliyle yeniden görüşmek dileğiyle.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER