Kısa Kısa: The Morning Show, Servant & Truth Be Told

Kısa Kısa: The Morning Show, Servant & Truth Be Told
Apple'ın 1 Kasım'da açtığı yeni online platformu Apple TV+'ta yayınlanan üç dizinin de bu yazıda kısa kısa bahsedeyim dedim.

1) The Morning Show

Dizinin başrollerinde Jennifer Aniston, Reese Witherspoon ve Steve Carell yer alıyor. Hatta dizi Drama kategorisinde, Aniston ve Witherspoon ise rolleriyle Altın Küre adaylığı kazandı. İlk sezonu 10 bölüm sürdü. Başlamadan ikinci sezon onayını almıştı. 

Amerika'nın en çok izlenilen sabah şovunun sevilen sunucusu Mitch Kessler'ın pek çok kadın tarafından tacizle ve uygunsuz davranışla suçlanması gündeme bomba gibi düşer. Patlak veren krizin ardından yıllardır program yaptığı partnerini beklemediği bir şekilde kaybeden Alex başta olmak üzere program ekibinin kriz sonrası yaşadıkları ve programı yerinde tutabilmek için verdikleri uğraş anlatılıyor.

Mitch'in kovulmasıyla birlikte koltuğunun boş kalması birbirinden çok farklı iki kadını, Alex ve kariyerinde muhabirlikten daha fazlasını isteyen Bradley'i yan yana getiriyor.

Brian Stelter'ın Top of the Morning isimli kitabından esinlenilen dizinin arkasında HBO'nun drama bölümü eski başkanı Michael Ellenberg yer almakta. Jay Carson (House of Cards) senaryoyu üstlenirken Oscar adaylığı olan Steve Kloves (Wonder Boys, Harry Potter) kendisine eşlik etti.


The Morning Show, kadrosundan dolayı en beklediğim Apple dizilerinden birisiydi. Eleştirmenlerin pek beğenmediği dizilerden birisi aslında ama o kadar da olumsuz bakmaya gerek yok.

Dizinin tonundan veya oyunculuklarından dolayı başlarda benim de hak verdiğim oldu. O nedenle ilk yarıyı izlemesi daha zordu. Ama devam ettikçe hem konuya, hem de karakterlere ve oyunculuklara alıştım. Altın Küre'de olmaları tartışılır ama sevdim de. #MeToo sonrası dönemde ekrana gelen diziler arasında konuyu direkt olarak merkezine oturtan ve başarılı şekilde sunan bir örnek. Bütün taraflara parça parça da olsa yer veriyorlar.

Sadece #MeToo değil Amerikan medyasında işleyiş de kendisine yer buluyor ve hem doğru haber verme hem de bir kadın olarak sektörde var olma gibi konuların üstünde duruluyor. Jennifer Aniston'ın canlandırdığı Alex başta olmak üzere Chip ve Hannah ilgi çekiciydi sezonun geneline bakarsak. Bradley, Cory ve Mitch de kendilerince geri kalmadılar denebilir.

Bir diğer tatlı tarafı da zengin bir konuk oyuncu kadrosu olması ve tanıdık pek çok ismin sürekli ortaya çıkması. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER