Kısa Kısa: The Morning Show, Servant & Truth Be Told

3) Truth be Told

6 Aralık'ta başlayan dizinin devam eden sezonu 10 bölüm sürecek. Reese Witherspoon'un yapımcılığını, Octavia Spencer'ın (The Help, Hidden Figures) başrolünü üstlendiği dizi Kathleen Barber'in gerçek suç konulu romanına dayanıyor ve Amerika'nın suç podcastlerine olan takıntısına bakış atıyor. 

17 yıl önce işlenen bir cinayetin ardından Warren Cave tutuklanıp hapse gönderilmiştir. Suçsuz olduğunu iddia etse de kimseyi inandıramayan Warren yıllar geçtikçe farklı bir insan haline gelmiş, hapishaneye uyum sağlamak zorunda kalmıştır. O dönem Warren'ın yaptığına inananlardan Poppy Parnell isimli bir muhabir yıllar sonra olayı tekrardan araştırmaya başlar. Gerçeklere ulaşmak düşündüğünden daha zordur.

Tramble Spellman'ın (The Good Wife, Justified) senaryosunu yazdığı dramadnın kadrosunda Lizzy Caplan, Aaron Paul, Ron Cephas Jones, Elizabeth Perkins, Mekhi Phifer, Tracie Thoms, Haneefah Wood ve Michael Beach de yer alıyor. 


Truth be Told da ilk bölümüyle iddialı bir açılış yapan bir drama. Sezonun gizemini 10 bölüme yayma durumu olduğundan zaman zaman yavaşlıyor ara ara da vitesi artırıyor. O yüzden bölümleri Servant gibi 30 dakika civarı olsa daha iyi olabilirmiş diye düşündüğüm oldu. 

Bölümlerde belli bir karakteri odak noktası yapma durumu da oluyor. Podcastlerle ilgili kısımlar ise bence bölümlerin yükselen tarafı. Octavia Spencer haliyle daha gündemde ama Aaron Paul da fena olmuyor. Lizzy Caplan’ın ikizleri canlandırıyor olması biraz gözüme batsa da dert değil.

Konunun varacağı yeri halen merak ediyorum. Wikipedia’ya göre mini dizi gibi duruyor. Ama antoloji olmasına da varım, tek istediğim bu sezon sonunda konunun düzgünce toparlanması.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER