Can'a veda, Oytun'a merhaba!

Can'a veda, Oytun'a merhaba!
Fırat Altunmeşe'yi Kaçak Gelinler dizisinde hayat verdiği Can karakteriyle aldık hayatımıza. Aslında bu onun ilk ekran tecrübesi değildi. Daha önce "Vicdan" dizisinde Emre karakteriyle çıkmıştı karşımıza. Ama şüphesiz ki çıkışını Kaçak Gelinler ile sağladı. Çok sevildi. Sağlam bir hayran kitlesi var şuan kendisinin! Ve eminim bu akşam hepsi mutluluktan havalara uçuyordur. Çünkü o artık Maral: En Güzel Hikayem dizisinde Halis Feyman'ın oğlu Oytun Feyman'ı canlandırıyor!

Ben lise yıllarından tanırım Fırat'ı. Aynı okulda okuduk. Şöyle iyi tanırım, böyle iyi tanırım durumum yok, arkadaş grubumuz farklıydı çok denk gelmedik, ama onun hakkında bir şeyi herkes çok iyi bilirdi; müzik ve oyunculuk tutkusu. Bunun için çabalıyordu ve o yetenek onda gerçekten vardı! Ben liseden sonra görmedim ama bir röportajında okudum; Bilgi Üniversitesi'nde Sinema ve Televizyon bölümüne girmiş, 2 sene sonra bırakmış. Vallahi zaten duramazdı oralarda. Kıpır kıpır bir adam. Müzik yapsın, ekranlarda olsun... İkisini de yapıyor şu an. Oyunculuk kariyerinin yanında rap de yapıyor. Onun deyimiyle "amatör hiphop". Bu alanda da başarılı üstelik! Babadan oğula durumu var sanırım. (Babası ünlü türkücü İzzet Altunmeşe! Kaldıysa bilmeyen.. )

Bu akşam Maral dizisine bomba bir giriş yaptı. Ne yalan söyleyeyim zengin, şımarık bir oğul canlandıracak zannetmiştim. Tam aksi oldu. İyi, düşünceli, mütevazı bir karakterle çıktı karşımıza. Aslında Kaçak Gelinler'den sonra onu daha sivri bir karakter olarak izlemek isterdim. O rolün de hakkından gelir çünkü (Bakınız Vicdan'daki Emre karakteri). Belli mi olur, belki dizinin ilerleyen bölümlerinde farklı bir yüzüyle karşılaşırız Oytun'un? Ama farketmez! Fırat Altunmeşe'yi ekranda görmek gerçekten güzel. Sıcak, kendine çeken bir enerjisi olduğunu düşünüyorum. Oytun rolüyle Sarp'a da rakip mi oldu ne? Zor durumda olan Maral'a destek çıkmalar, omuzuna dokunmalar... Maral'ın da teşekkür için sarılması gözümüzden kaçmadı tabii ama onunki çok arkadaşçaydı. Aynı kıza aşık iki kardeş hikayesini ne kadar klişeleşmiş bulsam da rahatsız etmedi beni.

Kendisini beğeniyle izliyor ve başarılarının daim olmasını diliyorum.

Ve çok da uzatmadan; Hoşgeldin Oytun!


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER