AMC, The Walking Dead uzantısı olacak dizi için iki sezon sipariş etti

AMC, The Walking Dead uzantısı olacak dizi için iki sezon sipariş etti
AMC, uzun zamandır konuşulan ve The Walking Dead ile aynı zamanda geçecek yeni bir dizi (spin-off) için 2 sezonluk sipariş verdiğini duyurdu. dünya çapında rekor sayıda izlenme oranlarına ulaşan The Walking Dead son üç sezondur Amerika'da 18-49 yaş arası grubunda tüm televizyonların bir numarasıydı.

İsmi daha sonra açıklanacak olan yeni dizinin Los Angeles’te geçeceği ve yeni karakterlerle yeni bir hikayeye odaklanacağı belirtildi. Yeni dizinin ilk sezonu 1 saatlik altı bölümden oluşacak ve yaz mevsiminde yayına girecek. İkinci sezonu ise 2016’da başlayacak.

Robert Kirkman, Gale Anne Hurd, Greg Nicotero ve David Alpert yeni dizinin prodüktörleri olacak. Dizi tıpkı Walking Dead gibi AMC Studios tarafından çekilecek. Marco Polo ve Sons of Anarchy dizilerini hazırlayan Dave Erickson ki kendisi aynı zamanda Kirkman ile Walking Dead’in pilot bölümünü de yazmıştı, dizinin önemli elemanlarından birisi. Başrollerde ise Cliff Curtis (Missing, Gang Related) Kim Dickens ( Gone Girl ve Sons of Anarchy) Frank Dillane (Harry Potter and the half blood prince) ve Alycia Debnam (Into the storm) oynayacaklar.

AMC’nin Başkanı Charlie Collier, Robert Kirkman, Dave Erickson ve yazar ekibi “Şu anda birinci sırada olan bir diziye eşlik edecek ikinci bir hikaye yaratma işini son derece ciddiye alıyoruz. AMC televizyonunda Walking Dead yayına girdiğinden beri sürekli sorulan bir soru var. Kıyamet koparken başka yerlerde neler oluyor? Sanki bütün dünya dönüşmüş gibi. Bu yeni dizi ile bu sorulara cevap bulacağız” dediler.Mükemmel bir yazar kadrosu, inanımaz prodüksiyon ekibi, kast ve diğer çalışanların katkıları var. Monthy Python’un Kutsal Kase bölümünde olduğu gibi dediği gibi ölüleri getiriyoruz.

Kirkman “Bu 2 sezonluk karar bize güç verdi, AMC’nin bize olan inancı cesaret verici. Ben kişisel olarak bunun bize olan inancın yaptığımız işe olan güvenin işareti olarak algılıyorum. Orijinal bir iş yapmayı başardığımızın ve yarattığımız dünyayı genişlettiğimizin ispatı bu. Ancak aynı zamanda hala bu hikayeyle ilgili anlatacak yeni şeylerimiz var ve amacımız hayranlara Walking Dead hikayesinin daha sadece kapağını açtığımızı göstermek” dedi.

Erickson “AMC’deki ortaklarımızın bu güven oyu gurur verici, Mükemmel bir kastımız ve inanılmaz yazarlarımız var ve bu kıyamet dramının yeni hikayesini önümüzdeki 2 sezona ve belki de daha ötesine taşımak için sabırsızlanıyoruz.” dedi. Ayrıca AMC televizyon ağının yurt dışı kanalı olan AMC Global dizinin uluslararası haklaarını da satın aldı. Amerika’da yayınlanmasından 24 saat sonar dizi dünyada da yayına girecek. AMC Global 2014 te kuruldu ve dünyada 115 ülkede aktif.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER