Boran Kuzum, Türk-İran ortak yapımı Mest-i Aşk filminin kadrosunda!

Boran Kuzum, Türk-İran ortak yapımı Mest-i Aşk filminin kadrosunda!
Pek çok önemli projede rol alan ve ünü ülke sınırlarını aşan genç kuşağın yetenekli oyuncularından Boran Kuzum, Türk-İran ortak yapımı ‘Mest-i Aşk’ filminde Mevlana ve Şems’in kaderini belirleyen Alaeddin rolünü canlandıracak.

Başarılı oyuncu Boran Kuzum, İran Sineması’nın dünyaca ünlü yönetmenlerinden Hassan Fathi’nin yönetmen koltuğunda oturduğu Türk-İran ortak yapımı ‘Mest-i Aşk’ ile 2020 yılında beyaz perdede olacak.Hikayeleri yüzyıllara ve tüm Dünya’ya yayılan, “aşk”ı en saf ve evrensel boyutta anlatan Mevlana ve Şems’i konu alan filmde Kuzum, Mevlana’nın oğlu Alaeddin Çelebi’ye hayat verecek. Filmde İran sinemasının önemli oyuncularından Parsa Pirouzfar ve Cannes Film Festivali’nden ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü kazanan Shahab Hosseini ile başrolleri paylaşan oyuncu, Mevlana’nın sert mizaçlı, hırçın ve hırslı küçük oğlu olarak seyirci karşısına çıkacak. Karakteri için 3 saat boyunca özel makyaj yapılan Kuzum’un imajı ve de Mevlana ile Şems’in kaderine yön veren rolü şimdiden büyük heyecan yaratacak. 

Başarılı oyuncu, çekimleri devam eden filmle ilgili duygularını şu sözlerle özetliyor: “Tarihin çok ötesinden beri, Dünya’nın her yerinden seveni, düşüncelerinin hayranı olan ‘Mevlana’nın, fikirlerinin belki de bütünleştiricisi olan Şems ile arkadaşlığını anlattığımız bu filmde, iki farklı milletten oyuncular olarak rol alıyoruz. Mevlana’nın evrenselliği, setimizde de somutlaştı adeta. Ben de bu zamana kadar oynadığım rollerden çok farklı olarak, Mevlana’nın küçük oğlu Alaeddin’i canlandırıyorum. İnanılmaz bir tecrübe yaşıyoruz diğer oyuncu arkadaşlarımızla birlikte, seyirciyle buluşmak için sabırsızlanıyorum.”

Kadrosunda İbrahim Çelikkol, Selma Ergeç, Hande Erçel, Bensu Soral ve Burak Tozkoparan gibi yıldız isimlerin de yer aldığı ‘Mest-i Aşk’, hem güçlü senaryosu hem de etkileyici oyunculuk performanslarıyla daha gösterime girmeden çok konuşulan bir film haline geldi. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER