Aşk Yeniden: Pamuk Şekeri kıvamında bir dizi olmasının nedenleri!

Aşk Yeniden: Pamuk Şekeri kıvamında bir dizi olmasının nedenleri!
Süreç Film yapımı olan Aşk Yeniden daha yayınlanan ilk bölümünden itibaren ailece izlenen sevimli diziler arasına yerleşti bile. Aşkın; insanların birbirlerine geri zekalı diye bağırabilmesini de, sevdiği uğruna gemilerde miçoluğa katlanmasını da, bebek kusmuğunu bal eyleyip cazgır annelere eyvallah diye kafa sallamasını da kaldırabileceğini ennnn doğal haliyle anlattığı için Aşk Yeniden benim gönlümü çoktan kaptı.

Ya sizin? Sevdiniz biliyorum. İşte bu sebeple "Neden bu kadar sevdik" sorusunun kendimce cevaplarını sıraladım, buyrun!Doğru Cast Seçimi
Olayın temelinde Zeynep (Özge Özpirinçci) ve Fatih (Buğra Gülsoy) enerjisi büyük etken. Öyle renkli ve uyumlular ki insanın beyaz cama pıt pıt vurup ''Afacanlar sizi'' diyerek sevesi geliyor. Sadece onlar mı, ekibin çoğu rolleri için biçilmiş kaftan. Derin Şevket'in (Tamer Levent) eğlenceli asabiyeti, Gülsüm Şekercizade'nin (Tülin Oral) asil tavrı ve zekası, Selin (Nilay Deniz) ve Orhan'ın (Can Sipahi) eğlenceli atışmaları, sarışın güzel İrem'in (Didem Soydan) çekici bakışları ve Yadigar Hanım'ın (Nazlı Tosunoğlu) dizlerine vura vura ''Uşşuuum'' diye seslenişi. Aslında her biri kocaman bir lunaparkın ayrı eğlenceleri gibi.

Selim Bebek

Aslında Zeynep'in biricik oğlu Selim bebek iki kişi. Yani Selim bebek tek ama onu canlandıran iki kişi. Yaaani role hayat veren ikiz bebeklerimiz (Yağız ve Yiğit Sayın) var ve onlar setin neşe kaynağı. Her sahnede öyle kurnaz bakışları ve muzip gülüşleri var ki bebek rollerinin romantik komedilerde atmosferi ne kadar değiştirdiğinin en canlı kanıtı oluyorlar adeta.

Müzikler
Dizilerle içselleşmemizi sağlayan en önemli şeylerden biri içinden geçen notalardır, bunda hemfikiriz. Dizinin müzikleri de diziye özgü ve sözleri de melodileri de filmin kimyasıyla birebir örtüşmüş. ''Karışmayın banaaaa/ Benim hayatııııım/ Sonucuna razıyııııım...'' diye sürüp giderken kiminin aklına ''Beni o sahilde öpmüştü'' gelir, kiminin ise ''İyi ki çıkıp gitmişim oradan'' diyeceği sahneler. Aslında dizi müzikleri anılarımıza eşlik eder, en derindeki anılara.

Akıcı Senaryo
Dizimiz hızlı ilerliyor. Tamam biraz fazla hızlı ilerliyor... Ama bölümlerce bir sırrın peşinden sürükleyip ''Anne sen mi geldin?'', ''Evet ben geldim'', ''Duydun mu annem gelmiş'' yavanlığında ve durgunluğunda senaryolardan epey sıkılmıştık. Şöyle mutfağa çay almaya gidecekken ''Ya kaçırırsam'' heyecanı yaşatan süratte ilerlemeleri benim hoşuma gidiyor. Bu renkli hikaye için Ersoy Güler, Ramazan Demirli, Gülbike Sonay Üte Ayık ve Eda Tezcan gibi değerli isimler kalem oynatıyor.

Diyaloglar
Yine bu noktada da senaristlerin ellerine teslim olmuş durumdayız. Her şey konuşulabilir, her şey söylenebilir, bu onlara bağlı. Romantik cümlelerle bezenmiş sahneler yerine kafa göz dağıtmaya hazır derecede yükselen duygular bir tık daha gerçekçi gibi. Bu anlamda senaryo romantik komedi formatıyla ilgili doğan beklentiyi bütünüyle karşılıyor. Zeynep Fatih'e ''Ne yaptın sen geri zekalı!'' derken Fatih de ''Ben de sana bayılmıyorum bi sus be!'' diye carlayabiliyor. Gerçek yaşam da böyle değil midir çoğu zaman? Belki ilerleyen bölümlerde loş ışıklar altında romantik bir yemek masasında da görürüz onları. Ama keçiliklerinden vazgeçmedikleri müddetçe o cümleler yüzümüzde hep kahkaha olarak karşılığını bulacak.

Kaliteli Çekimler
Diziyi kendi gözlerinden bizlere aktaran yönetmenlere bu anlamda büyük iş düşüyor. Fakat Aşk Yeniden'in komediye yakışır nitelikte çekimleri yönetmen Ersoy Güler ve görüntü yönetmeni Erçin Karabulut'un bu işin altından nasıl da başarıyla kalktıklarını ispatlıyor adeta. kim bilir böyle tatlı bir projenin çekimlerde ne çok eğleniyorlardır!

Yolu açık, rotası sağlam olsun.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER