Ölüyorlar Efendim, durduramıyoruz!

Ölüyorlar Efendim, durduramıyoruz!

İzleyici topluluğu arasında genel bir kanı vardır: “Falanca kişi ölemez, o ölürse dizi biter.” şeklinde. Çoğunlukla da geçerlidir üstelik. Bazen esas oğlan ya da esas kız öyle badireler atlatır fakat o kadar hayatta kalır ki, “E yok artık, daha neler!” diyip diziyi yarıda bırakmak isteriz. Çok sevdiğimiz ya da sıra dışı bulduğumuz karakterlerin başına istemediğimiz bir olay geldiğinde ise diziden soğuma eğilimimizin olduğunu söylemek yanlış olmaz sanırım. Kendi adıma konuşacak olursam, ben böyle durumlarda dizide emeği geçen herkese içten içe küsüyorum, üzgünüm...

Her ne kadar dizi dünyasında bilinen bir klişeden bahsetsem de son zamanlarda bu kuralı bozan diziler de yok değil. Yayında kaldığı toplam süreyi bir yana bırakın, tek bir sezon içerisinde bile oldukça önemli karakterlerine hiç acımadan kıymış, izleyicilerini de gözü yaşlı bırakmış bu dizilere değinmek istedim.

Göçüp gitmiş tüm karakterler için de hepinizi bir dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum!...

DİKKAT: Yazının bu sayfadan sonrası True Blood, Son of Anarchy, Boardwalk Empire, Lost, Oz, The Walking Dead, American Horror Story ve Game of Thrones hakkında ağır spoiler içerir. Bütün sezonları izlemediysen, okuma!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER