Disney+ 12 Kasım'da yayın hayatına başlıyor

Disney+ 12 Kasım'da yayın hayatına başlıyor
Disney’in yeni yayın platformu Disney+, 12 Kasım’da yayın hayatına başlıyor.

İlk olarak A.B.D., Kanada, Hollanda’da hizmete girecek olan platform 19 Kasım’da Avustralya ve Yeni Zelanda’da hizmete girecek. Ardından zaman içerisinde diğer ülkelerde de kullanıma açılacak. Disney+'ta şirketin kendi içeriklerinin yanı sıra bünyesindeki Pixar, Marvel, Lucasfilm (Star Wars), National Geographic ve 20th Century FOX'un eski veya yeni içerikleri de yer alacak. Yayınlanan diziler "haftalık" düzende ekrana gelecek.

Disney+ A.B.D.'de 6.99 $ üyelik ücretiyle açılış yapacak. Ayrıca Disney'in diğer platformları Hulu ve ESPN+'la birlikte "üçü bir arada" olarak 12.99 $'lık ücretle sunulacak. Yayına gireceği duyurulan dizi içeriklerinde ise durum şöyle:

The Mandalorian: Star Wars evreninin dizilerinden. Yayın tarihi 12 Kasım 2019.
High School Musical: The Musical: Aynı isimli film serisinin dizi uyarlaması. Yayın tarihi 12 Kasım 2019.
Diary of a Female President: 12 yaşındaki Küba asıllı Amerikan bir kızın günlüğünün seslendirmesiyle orta okuldaki iyi ve kötü günlerinden başlanıp geleceğin başkanı olma yolundaki macerası anlatılacak. Ocak 2020'de.
The Falcon and the Winter Soldier: Marvel evreninin iki karakterinin başrolünde olduğu dizi Ağustos 2020'de ekrana gelecek.
* Monsters at Work: Monsters, Inc. filmindeki karakterlerden esinlenilerek hazırlanan animasyon dizi. 2020'de.
* Marvel's Loki: Tom Hiddlestone'un canlandırdığı Marvel karakterinin merkezinde olduğu bir dizi. 2021'in ilk aylarında.
* WandaVision: Elizabeth Olsen ve Paul Bettany, Marvel evrenindeki karakterleri Wanda Maximoff ve Vision'ı canlandıracaklar. 2021'in ilk aylarında.
* Hawkeye: Jeremy Renner'ın canlandırdığı karakter ve Kate Bishop'ın yer aldığı dizi. 2021'in son aylarında.
* İsimsiz Star Wars Dizisi: Merkezinde Diego Luna'nın canlandırdığı Cassian Andor'lu yeni bir Star Wars dizisi. 2021'de.
* İsimsiz Obi-Wan Kenobi Dizisi: Ewan McGregor film serilerinde canlandırdığı karakteri dizide canlandıracak. 
* What If…?: Marvel Sinematik Evreni'ndeki önemli veya yan karakterlerin yer aldığı alternatif hikayeler anlatılacak. 2021 ortalarında.
Lizzie McGuire: Hilary Duff'ın 2001'de oynadığı dört sezon süren Disney Channel dizisi modern versiyonuyla dönüyor.
The Sandlot: 1993'te vizyona gelen aynı isimli filmin dizi versiyonu.
* Love, Simon: Aynı isimli filmin dizi versiyonu olarak hazırlanıyor.
Marvel's Ms. Marvel:  Marvel'ın ilk Müslüman süper kahramanı Kamela Khan'ın hikayesini anlatacak. Pakistan ve Amerika asıllı karakter New York't yaşıyor. Esneme ve şeklini değiştirme gücü var. İngiliz yazar Bisha K. Ali yazacak ve showrunner olacak.
Marvel's She-Hulk:  Bruce Banner'ın avukatlık yapan kuzeni Jennifer Walters'ın hikayesini anlatacak. Güçlerini kan nakli sonrası kazanıyor.
Marvel's Moon Knight: Marc Spector, Mısır’da paralı asker olarak Raoul Bushman için bir arkeolojik kazıda çalışırken Mısır ay tanrısı Khonshu’nun bir heykelinin bulunduğu eski bir tapınak bulunur. Bushman yağma niyetiyle insanları öldürünce ona meydan okur ama kaybeder. Khonshu'nun kendisi öldükten sonra onu diriltip kendisini Moon Knight yapan güçleri bahşeder. Heykeli alıp Amerika’ya geri döner ve suçlarla savaşır.
 
Star Wars: The Clone Wars, 7. sezonuyla Şubat 2020'de platformda olacak. Marvel evrenindeki Lady Sif karakteri üzerine kurulu bir dizinin ve The Muppets'ın dizisinin yapılacağına dair bazı haberler medyaya yansıdı.

Ayrıca Evde Tek Başına (Home Alone), Müzede Bir Gece (Night at the Museum), Sürüsüne Bereket (Cheaper by the Dozen) ve Saftirik Greg'in Günlüğü (Wimpy Kid) filmlerinin Disney+ için yeniden çekileceğine dair bazı haberler de çıktı. Ancak modern uyarlamaların film mi dizi mi olacağı şu an için belli değil.

Disney+ açıldığında bünyesinde 20th Century FOX'u satın aldıktan sonra kendisine geçen The Simpsons'ın tüm bölümleri de olacak. Hatta bölümler eski yapımlarla birlikte 7500 civarı TV bölümüyle açılış yapması beklenen platformun %10'ununu oluşturacak. Disney+'ın açılışıyla ekrana gelecek yeni filmlerin arasında Noelle ve aynı isimli animasyonun live-action uyarlaması Lady and the Tramp de bulunuyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER