Sosyal TV’de Karadayı

Sosyal TV’de Karadayı

Karadayı Sosyal TV’de kendisine hatırı sayılır, çekirdek bir izleyici kitlesi edinmiş bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Pazartesi günlerinin vazgeçilmezlerinden olan dizi, çoğunlukla kendisine ilk 3’te yer bulurken ilk 10’dan da hiç çıkmayarak ölçümlere başlandığından beri Sosyal TV’deki yerini korudu.

Unutulmaz Sosyal TV performansları

Dizinin geçtiğimiz sezona ait en iyi performansı 2. Sezonun da final bölümü olan 75. Bölüm oldu. Dizi bu bölüm ile Sosyal TV izleyicilerinin sayısını ikiye katlarken, aynı zamanda sezon boyunca en çok konuşulan bölüm de oldu. Feride’nin giydiği kırmızı elbiseden düğün sahnesine kadar neredeyse her anın konuşulduğu ve paylaşıldığı bölüm son sahnesi ile sosyal TV izleyicileri arasında şok etkisi yarattı. Mahir’in son sahnedeki “Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak nasıl kavuşur karanlıklar aydınlığa.” sözü dizi ile ilgili en çok paylaşılan ve sevilen içeriklerden biri olarak izleyicilerin akıllarına yer etti.

Bir sezonu bu kadar heyecanlı ve merak içinde geride bırakan izleyiciler dizi tarihinin en yüksek Sosyal TV performansını 3. sezonun açılış bölümü olan 76. Bölüm ile gösterdi. 15 Eylül’de ekranlara geri dönen dizi bir kere daha izleyici kitlesini ikiye katlayarak toplamda aldığı 13.795 tweet ile bugüne kadarki en büyük etkileşimini yakaladı. İzleyicilerin “ağlamaktan içimiz çıktı” dediği bölüm başarılı bir sezon açılışı olarak dizinin tarihine adını yazdırdı. “Lakin evladını yitirene bir sıfat bile verememişler. Zira bunun ne tasviri var ne de devası Mahir...”, “Yapamam ben… Oğlumun üstüne ben nasıl toprak atarım… Nasıl sessiz, karanlıkta bırakırım…” ve “Ben bir gün önceki Mahir değilim… Yarın da senin tanımadığın, sevmediğin bir Mahir’e uyanacağım…” gibi alıntılar dizinin en çok paylaşılan alıntıları arasında yer alırken izleyicilerin o üzüntüde kendilerini ifade ediş biçimleri oldu.

Dizinin Sosyal TV’deki başarılı bir diğer performansı ise Savcı Turgut’un geri döndüğü, 26 Ocak’ta yayınlanan 95. Bölüdü. 7.719 izleyiciden aldığı 11.808 tweet ile dizi Ulan İstanbul, Paramparça ve Yedi Güzel Adam gibi güçlü rakiplerini geride bırakarak Sosyal TV’de yayın gününü birinci sırada tamamladı. İzleyicileri dizinin gidişatı ile ilgili ikiye bölen bölüm, bir kısımdan olumlu tepkiler alırken bir kısım izleyiciden de senaryo ile ilgili ciddi eleştiriler aldı.

İki sezondur Sosyal TV ölçümlemesi yapılan dizi, ölçümlenen 63 bölümde toplamda 510.097 tweet aldı ve 134.4 milyon kez izleyicilerin Twitter akışında kendine yer edindi. Sosyal TV’de etkili hayran kitlelerinden birine sahip dizide @MahirFerideFans bu hayranların başını çekerken @lalamamed, @ireemsvncc gibi Sosyal TV izleyicileri de ekosisteme hatırı sayılır katkısı bulunan izleyiciler arasında öne çıkan isimler oldu.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER