SERBEST KÜRSÜ | Kirazcanlar Hodri Meydan diyor

SERBEST KÜRSÜ | Kirazcanlar Hodri Meydan diyor

Ben Kiraz Mevsimi’ni tatilde hiç televizyon izlemememe rağmen tamamen tesadüfen seyrettim. İzlediğimde sıcacık, çok pozitif bir enerji aldım diziden. Klasik Türk dizilerinden çok farklıydı. Dizi bittiğinde inanılmaz keyif almıştım. Sonra sırayla diğer tüm bölümlerini takip ettim. Pek fazla dizi takipçisi değilimdir. Şu ana kadar böyle takipçisi olduğum dizi ise hiç yok.

Bizler Öykü ve Ayaz’ın aşkına inanıyor ve sahip çıkıyoruz. Bu yazıyı okuyacak olan, Kiraz Mevsimi’nin yapımında görevli olanlardan bir isteğimiz var; lütfen bu saf ve masum aşkı çıkmazlara sürüklemeyin. Onlar yeterince sınav verdi. ÖyAz aşkı romantik komedinin yıldızıdır.

Ben Kiraz Mevsimi’nin tadını çok sevdim. Son zamanlarda tadı arada bir ekşise bile, yine de bir tanedir bizim dizimiz. Her zaman 1 numara olmayı da hak ediyor. Sadece sizlerin de desteğine ihtiyacı var dizimizin. Biz Kirazcan’ların merak ettiği aşağıdaki sorularla ilgili dizimizde cevaplar bekliyoruz.

Cevaplar için #hodrimeydan

 

* Ayaz’ın köpeğine ne oldu, adı ne?

* Burcu, Emre, Öykü bir zamanlar her gün bir telaş okula gidiyordu, şimdi mezun oldular da biz mi göremedik?

* Ayaz’ın Öykü’ye aldığı yüz görümlüğü hediyesi kolye neden hiç takılmıyor?

* Öykü’nün Ayaz’a sevgililer günü hediyesi neydi?

* Öykü’nün her gün tuttuğu günlük nerede, neden artık günlük tutmuyor?

* Öykü’nün babası yurtdışına tedavi için gitti, ne Öykü ne de Cem babası ile bir defa bile konuşmadılar. Öykü babası için o kadar fedakârlık yapmışken neden bu konu üzerinde durulmuyor?

* Öykü üniversiteli ve annesi ile birlikte hayat mücadelesi vermiş bir kız, neden bu kadar saf, hatta aptallık derecesinde saf gösteriliyor? Ne zaman gerçek anlamda kendini savunabilecek?

* Herkes Mete’ye bu kadar kızgın iken, Mete hiçbir iyi niyet sergilemediği halde, herkes bir sözü ile nasıl o evde toplanabildi?

* Önem gibi sözde oğlunu seven bir anne neden hiç irdelemeden, hatta Monika ve Mehmet ortak olmaz iken, nasıl Mete ile ortak olabiliyor?

* Öykü bir modacı olarak neden dizinin en kötü giydirileni?

* Cem’in kız arkadaşına ne oldu? Neden onunla ilgili bir şey yapılmıyor?

* Geçmiş ile daha ne kadar çelişki yaşayacağız?

* Öykü ve Ayaz aşkı üzerine bu kadar olumsuz senaryo yazılması yerine evli olarak daha renkli ve hareketli sahnelerin yazılması neden bu kadar tedirginlik yaratıyor. (Evlilik aşkı öldürmez, aşk yerini sevgi ve bağlılığa bırakır ki güçlü olan da budur)

* Öykü neden hala Mete’den nefret etmiyor?

* Neden sadece özel günlerde son derece pozitif, diğer günlerde hemen bölümün içine entrika ekleniyor.

* Bu aşk yeterince sınav vermedi mi, neden diğerlerinin üzerine biraz gidilmiyor?

* Derin iki kızı birden nasıl kaçırdı?

* Evlilik evrakları nasıl birden değişti ve Öykü Mete ile evlenebildi?

* Mete’nin Ayaz ile ilgili asıl problemi ne? Öykü olduğunu düşünmüyoruz bunun derinine inilebilir mi?

* Neden fragman, özet ve fotoğraf paylaşımlarımız geç yapılıyor? Ayrıca fragmanlarımız sanki romantik komedi değil de, gerilim filmi fragmanı gibi, bu konuda çözüm üretebilir misiniz?

* Fox TV fragmanlarımızı ve dizimizin reklamını yeterince yapmıyor, lütfen bu konuda gereken girişimi yapımcı firma (Süreç Film) yapabilir mi?

* Bu iddia olayı hepimizi şok etti. Açıkçası bir genç kızın en çok gururunu incitecek olaylardan biri. Hele de Öykü gibi bir kızın Ayaz’a ne kadar geç güvendiğini düşünürsek. Bu senaryo içinde haftalara yayılarak mı, yoksa hızlı bir şekilde toparlayarak, senaryoyu germeden mi halledilecek?

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER