ETKİNLİK | Ertuğrul Bey'in Zihgir'i senin olsun ister misin?

ETKİNLİK | Ertuğrul Bey'in Zihgir'i senin olsun ister misin?
TRT 1'de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi konusuyla, oyuncularıyla, mekanlarıyla, müzikleriyle kısacası yapıma dair her haliyle oldukça ilgi çekiyor, konuşuluyor.

Ranini Tv olarak dizinin yapım firması Tekden Film ile Sosyal Medya'da da çok ilgi çeken, konuşulan dizi için bir etkinlik planlamak istedik.

ZİHGİR SİZİN OLSUN İSTER MİSİNİZ?
Dizinin en çok ilgi çeken aksesuarlarından biri olan Ertuğrul Bey'in taşıdığı yüzüğü yani Zihgir'i Diriliş Ertuğrul izleyicisine armağan ediyoruz.

ZİHGİR NEDİR?
Şast veya okçu (tirkeş, kemankeş) yüzüğü olan Zihgir, Hun İmparatorluğu'ndan yayılan bir okçuluk malzemesidir. Baş parmağa takılır . Ok atışı sırasında, yay kirişinin baş parmağı parçalamaması için kullanılan ve bir tür kiriş bırakma mekanizması oluşturan tırnaklı bir yüzüktür.

Zihgir, Hunlar'dan, Göktürk'lere, Selçuklu'ya ve daha sonra da Osmanlı'ya geçmiş buradan da Araplara, Çin'e ve Hindistan'a kadar yaylmıştır. Diriliş Ertuğrul dizisinin takı tasarımcısı Mücella Mert tarafından tasarlanan Ertuğrul Bey’in, Zihgir'i üzerine Selçuklu çift başlı kartalı işlenmiş ve ebat olarak normal zihgir boyutlarının üzerindedir.

YARIŞMAYA NASIL KATILACAKSINIZ?
Zihgir'i parmağına takmak ya da sevdiklerine hediye etmek istiyorsanız bu 4 Mart Çarşamba akşamı yayınlanacak olan Diriliş Ertuğrul bölüm yayını bittikten sonra RaniniTV'de yayınlayacağımız soruların cevaplarını aynı akşam açıklayacağımız e posta adresine gönderin.

ÖNEMLİ NOT: Sadece e-posta ile gönderilen cevaplar değerlendirmeye alınacaktır.

RaniniTv'de yayınlanacak olan 3 (üç) soruya doğru cevap verenler arasında yapılacak çekiliş sonucunda 1 (bir) kişi Zihgir'in sahibi olacak ve yüzük Tekden Film tarafından talihli seyirciye iletilecek.

Yarışma Başlama Tarihi: 4 Mart 2015
Son katılım tarihi: 9 Mart 2015

Sonuçlar, 10 Mart 2015 akşamı kazanan talihli RaniniTv'de açıklanacak.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER