ŞOK ŞOK ŞOK: House ve Frasier uyarlanıyor

ŞOK ŞOK ŞOK: House ve Frasier uyarlanıyor
Hürriyet Gazetesi'nde bu gün yayınlanan röportaja göre Uğur ve Selman Kızılaslan adında iki genç yatırımcının sahibi olduğu Aslan Film, dünyaca ünlü dizi House M.D ve Frasier'i uyarlamaya hazırlanıyorlar. Her iki proje için de oyuncu seçimleri başlamış.

Uğur Kızılaslan, "Türkiye’de yapımcılık sektörü, her geçen gün daha da büyüyen bir sektör. Özellikle son 5-6 yıl içinde yaptığı atakla Türkiye, dizi ihracatında dünyanın en önemli ülkelerinden biri haline geldi. Dolayısıyla burada büyük bir potansiyel olduğuna inanıyoruz. O yüzden bu sektörü tercih ettik, inşallah beklentilerimiz gerçekleşir." dedi. Selman Kızılaslan ise "Televizyon hâlâ çağımızın en büyük eğlance aracı. Biz de genç yatırımcılar olarak bu sektöre inanıyoruz. Türkiye’nin bu alanda çok yol kat edebileceğini düşünüyoruz. Düşündüğümüz birkaç proje var, bunları düşündüğümüz şekilde hayata geçirirsek sektördeki kalıcı şirketlerden birisi olacağımıza inanıyorum." diyerek açıkladı.


Uğur ve Selman Kızılaslan Kardeşler


Uğur Kızılaslan'ın beyanına göre House için yönetmen Erdem Tepegöz ile Frasier için ise Deniz Akel’le anlaşma yapmışlar bile..
Röportajda "Neden bu dizileri seçtiniz sorusuna ise Uğur Kızılaslan, "Çünkü Türkiye’ye adapte edilebilecek işler. “Frasier”, Türkiye’ye kolayca uyarlanabilecek bir senaryoya sahip. Baba ile oğulları arasındaki çatışmayı anlatıyor. Bu, her kültürde yaşanan bir durum. “House” ise daha sivri bir dizi. Karakterin sivri bir dili var. Manipülatif bir kişi. Gri bir karakter. Türk izleyicisinin artık gri karakterlere alıştığını düşünüyoruz. Hikâyenin özü de Sherlock Holmes’e dayanıyor. Yani bir dedektiflik hikâyesi. Her bölümde adam, değişik bir hastalık türüyle karşı karşıya kalıyor. Ve mesleğini insani boyutundan çıkararak hastalıklarla uğraşan bir bilim adamı haline geliyor. Bu sırada başına insani olaylar da geliyor; aşk hissediyor, çekişme ve rekabet yaşıyor. Biz dizide bu adamın Türkiye ortamında bu olaylara nasıl tepki vereceğini göreceğiz. İyi bir ekiple çalışıyoruz, güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum." diyerek cevap verdi.

Uğur Kızılaslan deneyimli bir yazar ekibiyle birlikte House'un çevirisini bizzat yaptığını da açıkladı. Uzun metraj da çekeceklerini belirten Kızılaslan kardeşlerin ilk film projesi 90’lı yıllarda Kars’ta yaşayan 11 yaşındaki bir çocuğun hikâyesini anlatan Rauf olacakmış. Ayrıca belgesel ve tv programı da çekeceklermiş. Planlarda yok yok maşallah! Hayırlı uğurlu olsun!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER