Karadayı: Sırra kadem basanlar

Karadayı: Sırra kadem basanlar
Müstehzi kişilik arkanı dönme, seyirciye ayıp olur.
Hikayede ismi geçen sonraları sırra kadem basan veyahut ismi geçen cismi görünmeyenleri sıralamak istiyorum..
 
Ayten’in Ayten’den daha aklı selim düşünebilen kız kardeşi Nurten gitti, gelmedi.
 
Melih’in yavrusu Feride’nin gözbebeği Neşe
 
Sinan Koca’nın babası Çetin Hünkaroğlu; Mehmet Saim Bey’in attığı kazık sonrası yurt dışına çıktı. Oğlu da öldüğü halde bir daha gelmedi. Ayrıca oğlunun soyadı nasıl oluyor da “Koca” oluyor anlamış değilim.
 
Şirin köpekçik Boncuk
 
Mahir, Cumhuriyet Balosu'na gittiğinde dükkânda hazırlanırken giydiği smokin için: "Ne oluyor usta? Niye böyle giyindin?" diye sorgulamayan hatta sırıtmaya devam eden az konuşan çırağımız Azmi kayıp.
 
Sinan'ın sağ kolu Necdet'in "sen bizim için fazla kibarsın ama sen bir yanıma gel" dediği Rıza.
 
Serra'nın kankisi Salih'in bir çikolata karşılığında sorgulamasına maruz kalan adliye çalışanı Zeynep. (Tayini çıkmış olabilir)
 
Feride'nin üniversiteden arkadaşı Mahir'in ilk kıskançlık krizi minvalinden duygularını bize aksettiren, gözleriyle dövdüğü müstehzi kişilik Avukat Özkan (Sevdiği kız Hülya ile evlenmiş mutlu mesut yaşıyor olmalı.)
 
Zekiye'nin kocası Mahir'in aynı anadan olmayan kardeşlerinden Yalçın ve oğlu
 
Eski konsomatrislerden Osman'a analık yapmış Suzan.
 
Salih'ten bahsedip Feride'yi utandıran adliye hizmetlisi Melahat Abla
 
Adliye güvenliği Mahir'in arada gelip bilgi topladığı Fenerbahçeli Abimiz.
 
Feride ile Mahir'in hukuk cephesinde en önemli destekçilerinden Ahmet Savcı. (Araba kazası geçirmişti yani geçirtilmişti. O kadar yardımdan sonra bir ziyaretine bile gitmediler adamın. Gönül koyup kötülerinde safında geri gelmese bari.)
 
Salih'ten pek haz etmeyen Hüseyin Savcı… (Tayini çıkmış olabilir)
 
Feride'nin kalemindeki Ümit Abi'nin akıbeti ne oldu onu kaçırmış olabilirim o da tayin kurbanı olmuştu sanırım.
 
Ve en can alıcı ve önemli karakter olarak Kemalettin'in karısı kayıplarda. (Dizini kır evinde otur dedi herhalde Kemalettin)
 
Yargıtay Hâkimi'miz (Turgut ölünce elini eteğini çekmiş olmalı adliyede dönen işlerden. Şu Korkut Ölmez davası için de birilerini gönderseler adliyeye de Mahir'le Feride rahat bir nefes alsa)
 
Meydanlarda boy gösterip nâra atan, Mahir’in bir aparkatıyla yıldızları gören, gelinliğin yakıştığı yegâne erkek Boksör Hilmi de arazi oldu anadın mı.. Hapisten çıktığı gün onun şafağı Mahir’in son günü olacaktı hani?
 
Feride ve Salih’in Başsavcı Süleyman Yılmaz’ın Büyükada’daki evinde buldukları dosyada ismi geçen kabadayılar: Pehlivan Ali kabadayıların en büyüğü… Beşiktaş’tan Beyoğlu’na kadar tüm kulüp ve kumarhaneler onun. Acımasız olsa da babacan tavırları ve fakir fukaraya yardım etmesi ile biliniyor. Hadise Sait Boğaziçi’ndeki avantaları yiyor. Bitirim Rıdvan, Kartal ve sahil şeridi onun mıntıkası. Maltepeli Hasan 10 ayrı cinayet davasında adı var ama hiç hapse girmemiş. Adamlar buhar oldu.
 
Feride’nin bir zamanlar âşık olduğu Doçent
Bunlar da görünmeden kaybolanlar efenim. Sonuncusu mümkünse hiç gelmesin. Gelse de tırıvırı…

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER