Güle güle Remzi Baba..

Güle güle Remzi Baba..
Dizi izleme alışkanlığını Süper Baba, Bizimkiler gibi aile dizileriyle edinmiş bir çocuk olarak 11-12 yaşlarında Sıcak Saatler diye bir diziyle tanıştım. Ortaokula gidenken Pazartesi günlerini iple çekmemi sağlayan ilk diziydi. Ve bir diziyi coşkuyla sevmeye o zamanlarda başladım.

Büyüyyünce gazeteci olmak isterdim. Mehmet Aslantuğ’un oynadığı Sedat Yalçın karakteri tam benim olmak istediğim gazeteci gibiydi. Sedat’ın ve ailesinin oturduğu Beykoy’daki ev, hayalimdeki evdi. O zamanlar İstanbul’da bile değildim ama onlarla birlikte Mihrabat Korusu’nda yürüyüşler yapmak isterdim.

Aytaç Yürükaslan'ın canlandırdığı Remzi Baba eşi Cahide Sultan (Sevda Ferdağ), Sedat’ı evlat edinmişlerdi. Sonra da bir kızları olmuştu. Remzi Baba da eşi de, Sedat’ı öz evlatları gibi görüyorlardı. Dizi karakterlerini adının devamına "Baba" diyerek adlandırmaya bu diziyle başlamıştım.

Duydum ki benim Remzi Baba diye hatırladığım Aytaç Yürükaslan vefat etmiş. Babamı kaybettikten sonra sadece ismiyle de olsa baba diye andığım insanların vefat ettiklerini duymak daha da üzücü gelmeye başladı. Ruhu şad olsun…
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER