Bernie Madoff'un hayatı mini dizi oluyor!

Bernie Madoff'un hayatı mini dizi oluyor!
Amerikan kanalı ABC, 150 yıl hapis cezası alan Bernie Madoff'un hayatını mini seri yapıyor. Brian Ross'un, The Madoff Chronicles: Inside the Secret World of Bernie and Ruth adındaki kitabını kaynak alan mini dizide Bernie Madoff rolünü Oscar ödüllü Richard Dreyfuss oynayacak.

Madoff'un karısı Ruth rolü için ABC öncelikli olarak Meg Ryan, Bettle Midler ve Susan Sarandon ile görüşme halindeymiş. Senaryosunu Ben Robbins'in yazdığı mini seri Madoff'un henüz kaç bölüm olacağı ve yayın tarihi netleşmedi.

Bu arada HBO'nun da 2011 yılından beri aynı konuda bir televizyon filmi projesi üzerinde çalıştığı ve başrolünü de Robert De Niro'ya teklif ettiği konuşuluyor.


Bernie Madoff Kimdir?
1938 doğumlu Bernie Madoff, ansiklopedilere sırasıyla borsacı, yatırım danışmanı, finansör, dolandırıcı ve nihayetinde mahkûm bir Amerikalı olarak geçti. NASDAQ'ın eski İcra Kurulu Başkanı olan ve ABD tarihinin en büyük dolandırıcısı olara kabul edilen Madoff, 1960 yılında Wall Street firması "Bernard L. Madoff Investment Securities LLC"yi kurdu. 11 Aralık 2008 tarihinde tutuklanmasına kadar da firmanın başkanlığını yaptı.

Bernard Madoff, "Ponzi Oyunu" olarak bilinen bu dolandırıcılığı 1990 yılında başlattığını itiraf etse de, 1970'lerden beri devam ettirdiği ispat edildi. Bu skandaldan sonra Madoff'un büyük oğlu Peter 10 yıl hapis cezasına mahkûm edildi. Madoff'un diğer oğlu Mark ise babasının tutuklanmasından iki yıl sonra intihar etti. 12 Mart 2009 tarihinde Madoff, isnad edilen 11 federal suçu kabul etti ve milyarlarca dolarlık yatırım yapan binlerce kişiyi dolandırıldığını itiraf etti. Mahkeme tarafından atanan yediemin, yatırımcıların gerçek kayıplarının 18 milyar dolar olduğunu tahmin ettiğini bildirdi. Madoff, 29 Haziran 2009'da 150 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER