Tweet’lere göre “En İyi Film” Oscar’ı, Selma’nın olacak!

Tweet’lere göre “En İyi Film” Oscar’ı, Selma’nın olacak!
Tüm dünyada sinema tutkunlarının sabırsızlıkla beklediği 87.Oscar Ödülleri yaklaşıyor.

22 Şubat Pazar gecesi yayınlanacak olan Oscar Ödülleri’nin nabzı, ünlülerin kırmızı halı geçidinden itibaren yine Twitter’da atacak. Ödül gecesine sayılı saatler kala Twitter, hakkında en çok tweet atılan adayları açıkladı. Tweet’lere göre en iyi film Oscar’ı “Selma”nın olacak.

Oscar ödül töreni kadar geleneksel bir diğer şey, her yıl şüphesiz Twitter’da dönen Oscar sohbetleri oluyor. Adaylıkların açıklandığı 15 Ocak’tan bu yana film yıldızları ve sinemaseverler, Hollywood’un bu en büyük gecesini görüşlerini, favorilerini ve tahminlerini Twitter’da paylaşarak bekliyorlar.Twitter’da en fazla etkileşimi sağlayan Oscar adayları hakkında gönderilmiş milyonlarca Tweet’i sizler için araştırdık. İşte en önemli kategorilerdeki en fazla konuşulan adaylar;

En iyi film: Selma
En iyi erkek oyuncu: Benedict Cumberbatch
En iyi kadın oyuncu: Julianne Moore
En iyi yardımcı erkek oyuncu: Mark Ruffalo
En iyi yardımcı kadın oyuncu: Meryl Streep

“American Sniper” çok konuşuldu ama... Bu sonuçlar, adaylıklar açıklandığından bu yana adayların tartışıldığı ve Oscar’la ilgili terimlerin geçtiği Tweet’leri temel aldı. Bu da bize sadece toplamda en fazla sohbeti hangi film veya yıldızın elde ettiğini ölçmekten başka bir hikaye sundu. Örneğin, “Keskin Nişancı” (American Sniper) adaylar arasında en çok konuşulan film fakat Oscar ödülleri konseptinde insanların en fazla konuştuğu filmi ele aldığımızda, sonucumuz “Selma” oldu.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER