Karadayı Dizisinin Hakime Hanım'ı Feride'nin Stili

Karadayı Dizisinin Hakime Hanım'ı Feride'nin Stili
Başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel ve Çetin Tekindor'un rol aldığı, oyunculukları ve senaryosuyla dikkat çeken Karadayı dizisi 100. bölümüyle dalya demeye hazırlanıyor. Bu süre boyunca çok konuşulan aksesuarları ve beğeni toplayan giyim tarzıyla Hakime Hanım Feride'nin stilini mercek altına alalım. 


Bergüzar Korel'in canlandırdığı Feride her bölümde giydiği 70'lerin tayyör ve elbiseleriyle dikkat çekerken bir yandan da saçına taktığı yaprak tokalarıyla konuşuluyor. Hakime Hanım'ın saç topuzu moda olurken diziyi takip eden kadınlar da kullandığı aksesuarları günlük stillerine uygulamak için çaba gösteriyor. Feride sıklıkla kullandığı defne yaprağına ya da barışın simgesi zeytin dalına benzeyen tokalarını saçının her iki yanına da takıyor. El işçiliğiyle üretilen ve formlarıyla her dönemin modasına uyum gösteren küpe, kolye ve saç aksesuarları en sade kombinleri bile sofistike ve cool bir stile dönüştürebiliyor. Bendis markası ise bu saç tokalarını Lidyana.com sitesi üzerinden satışa sunuyor.Klasik bir hanımefendi duruşu sergileyen Hakime Hanım kıyafet seçiminde de bu ağırlığını ortaya koyuyor. Renkli paltolar, takımlar, aksesuarlar, elbiseler tercih etse de klasik duruşundan ödün vermiyor. Her zaman takım giymeyen sevimli elbiselere de yönelen Feride'nin seçimleri ne olursa olsun iç açıcı.Bihter çizmesi, Hürrem yüzüğü, Feride'nin tokaları derken modaya diziler de yön vermeye başladı. Karadayı dizisi 1970’lerde geçse de, Hakime Hanım Feride‘nin romantik saç aksesuarları ve elbiselerine günümüzde de ulaşmak mümkün. Rengarenk elbiseleri, yelekleriyle Feride en canlı seçimleriyle ekranlara konuk oluyor.Hakime Hanım giydiği etek-ceket takımları ile çok şık ve zarif bir görünüm sergilerken kıyafetlerine uygun saçlarına şekil veriyor. Genellikle ortadan ikiye ayırarak, düşük topuzu kullansa da bazen dalgalı saçlarını açık bırakıyor, bazen de at kuyruğu modeliyle topluyor. Bütün bunların tamamlayıcısı olarak eksik etmediği eyelinerı ile sade makyajını tamamlıyor.Geçmiş zamanlara yolculuk yaptıran dizideki karakterler için seçilen ayakkabılar, takımlar oldukça beğeniliyor. Günümüzdeki kalın topuk sevdasına ise dizilerin etkisi küçümsenecek gibi değil. Karadayı'nın ilkelerinden taviz vermeyen, kendinden emin kadın karakteri Feride'yi canlandıran Bergüzar Korel'in oyunculuğu kadar güzelliği ve giydiği elbise modelleri dikkat çekiyor.


Özellikle de Feride'nin adliyeye giderken giydiği kıyafetler internette en çok araştırılan kıyafet modelleri arasında ilk sırada yer alıyor. Adliyeye giderken giydiği şık etek-ceket takımlarının yanı sıra günlük hayatta tercih ettiği elbiseler de çok beğeniliyor. Karadayı'nın güzel hakimesi Feride'yi başarıyla canlandıran Bergüzar Korel düzgün fiziğiyle ne giyse başarıyla taşıyıp, oyunculuğu ile büyülemeye devam ediyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER