Reyting Analizi: Çukurova çiçek açtı; Avlu, Bizim Hikaye'den seyirci çaldı!

Reyting Analizi: Çukurova çiçek açtı; Avlu, Bizim Hikaye'den seyirci çaldı!
Eylül ayının son haftasına girdik. Ekim, sezonun reklam açısından bereketli geçmesini umduğumuz ilk aylarından biri. Sezonun ilk ayında yayına çıkan yeni dizi sayısı sekiz olacak. Bu sezon bütün kanallar ayaklarını sahip oldukları reklam yorganına göre uzatmaya özen gösteriyor. Genç yaratıcı arkadaşlar, eğer televizyon için masraflı projeler tasarlıyorsanız hedefi Ocak 2019'a koymanız lazım. Ay sonunda sekiz dizi yayına çıkmış olacak ama vedalar da başladı. Dün gece yaz aylarında başlayan az sayıda dizilerden biriyle daha dün akşam vedalaştık. Süreç Film'in Show Tv için hazırladığı romantik komedi Meleklerin Aşkı, ekran yarışına sadece 11 bölüm dayanabildi. 

Geçen hafta ilk bölümüyle Total'de 6.18 reyting, 17.03 share; AB'de 5.68 reyting, 16.78 share ve 20+ABC1 kategorisinde ise 6.53 reyting, 18.62 share alarak açılış yapan Bir Zamanlar Çukurova dün akşam yayınlanan ikinci bölümüyle iyi bir zıplama yaparak listede lider oldu. Bu zıplama çok iyi bir ilk bölüm yayınlandığını işaret eder ki öyleydi. Bölüm ikinci haftaya seyirci taşımayı başarmış. Dün akşam yayınlanan bölümde "bence" güzel bir bölümdü ve merak unsurunu kaşıyan iyi bir final yaptı. Dolayısıyla üçüncü bölüme de seyirci taşıyacaktır. Ancak yine de bayrakları asmak için erken.. Üçüncü bölüm itibariyle dizinin reji koltuğuna Murat Saraçoğlu oturacak. Faruk Teber'e kurduğu bu şahane dünya için bir seyirci olarak teşekkür ediyorum. Yolu bereketli, ömrü bol olsun..

Bir Zamanlar Çukurova dün akşam Total'de 7.98 reyting, 21.31 share; AB'de 6.81 reyting, 18.56 share ve 20+ABC1 kategorisinde 7.76 reyting, 19.49 share alarak lider oldu. Sezon finalini 6 bandında reyting alarak yapan Star Tv draması Avlu da dün akşam sezon açtı. Dizi Total'de 5.20 reyting, 14.50 share; AB'de 5.46 reyting, 15.42 share; 20+ABC1'de ise 6.09 reyting, 15.90 share alarak ikinci oldu. Fox Türkiye'de sezonu Total'de 7.21 reyting, 20.66 share; AB'de 6.58 reyting, 19.97 share ve 20+ABC1' kategorisinde 6.34 reyting, 18.45 share alarak açan Bizim Hikaye dün akşam Avlu'nun girişinden oldukça etkilenmişe benziyor. Dizi Total'de ortalama 2 puan kaybederek 4.87 reyting, 13.10 share ile üçüncü oldu. AB'de 3.90 reyting, 10.68 share ile beşinci olan dizi 20+ABC1 kategorisinde ise 4.25 reyting, 10.75 share alarak dördüncü oldu.

Show Tv'de Süreç Film'in hazırladığı yaz işi Meleklerin Aşkı'nın final bölümü vardı. Final bölümü ilk 20'ye giremedi. Bütün ekibe tez zamanda ferah feza yeni yolculuklar diliyorum. Kanal D, 27 Eylül akşamı Bir Umut Yeter'i yayına sürüyor. MF Yapım'ın hazırladığı dramanın senaryosu Melis Civelek'e rejisi ise Yusuf Pirhasan'a emanet. Kanal dün akşamı Shrek: Sonsuza Dek Mutlu filmiyle geçirdi.  Film kanalı AB'de dördüncü yaparken, diğer kategorilerde de ilk 10'da tutmayı başardı. Tv8 ise dün akşam yeni draması Kızım'ın tekrarını yayınladı. İlk bölümü dün akşam yayınlanan ve 3-4 bandında reyting alan dizi dün akşam Total'de 2.44, Ab'de 2.21 ve 20+ABC1'de 2.80 reyting aldı. 

Geçen hafta yayına giren yeni dizi  Gülperi ve Arka Sokaklar'dan sonra bu akşam Atv'de Aşk ve Mavi ve Star Tv'de İstanbullu Gelin yeni sezona başlıyor. TRT1'de cuma akşamları yayınlanan Payitaht Abdülhamid hâlâ yayın tarihi açıklamadı. Bu sezon İstanbullu Gelin'de Süreyya ve Faruk'un kızları Yaz'ın ağzından dinleyeceğiz bu sefer hikayeyi. Dizide zaman zaman 2038 yılına gidip geleceğiz. Zeynep Günay Tan ekran hikayelerinin yolculuğuna eşlik ederken her seferinde gerek görsel dilini gerekse hikaye muhteviyatını daima ileri götüren, çıtayı daima biraz daha yukarı koymayı seven bir yönetmen. Yeniyi aramayı dert edinmiş biri hikaye anlatınca herkes gibi ben de ortaya çıkacakları heyecanla bekliyorum. Bugün sezon açacak bütün ekiplere bol şans!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER