Reyting Analizi: Sen Anlat Karadeniz Fırtınası başladı!

Reyting Analizi: Sen Anlat Karadeniz Fırtınası başladı!
19 Eylül akşamı yeni sezonuyla yayın başlayan atv'nin rekortmen draması Sen Anlat Karadeniz dün akşam her üç kategoride de lider oldu. Yazar ekibini değiştiren ve yola Erkan Birgören ile devam eden dizi dün gece Total'de 13.37 reyting, 36.38 share; AB’de 9.11 reyting, 25.70 share ve 20+ABC1’de ise 11,23 reyting, 28.79 share alarak 100 program arasında birinci oldu. Çarşambayı domine eden TRT1'in tarihi draması Diriliş Ertuğrul Ekim ayında yeni sezonuna başlayacak. Diriliş de başlamadan yol almak isteyen ve yeniden "dizi de izlenen kanal" olma yolunda adımlar atan Tv8 de dün gece ilk dramasını yayınladı. Med Yapım tarafından hazırlanan uyarlama drama dün akşam en çok izlenen ikinci dizi oldu ama oranları pek parlak değil. Elbette seyircinin o kanalda dizi izleme alışkanlığının olmaması teskin edici sebep olabilir ancak yine de Kızım'ın dün geceyi 5-5.5 bandında açması yarıştaki şansını yükseltmesi bağlamında daha avantajlı olmasını sağlardı. Kısmet..

Kızım dün akşam yayınlanan ilk bölümüyle Total'de 3.89 reyting, 9.99 share; AB'de 4.76 reyting, 12.74 share ve 20+ABC1'de 4.67 reyting, 11.56 share aldı. Kızım kendi seyircisini yaratırsa 13 bölüm sıkıntı çekmeden devam eder. Bu drama atağına kalkışması Tv8'in prototipini çeşitlendirmeye niyetlendiğinin ispatı. Bu dönüşümün kolay olmayacağını, yayınladıkları işlerin bir süre arkasında durmaları gerektiğini de hesaplamışlardır. Kanalın ilk drama atağı olan ve 2015'te yayınlanan Maral: En Güzel Hikayem yayına 2-3 bandında başlamıştı. Yayında kaldığı 22 hafta boyunca da perşembe akşamlarında aşağı yukarı bu oranlarda izlenme alarak listede saf tutmuştu. Bakalım Kızım'ın yolculuğu nasıl olacak...

Star TV'de 7 hafta önce başlayan TMC yapımı  Nefes Nefese ise dün akşam 2.71 reyting, 7.35 share; AB'de 3.61 reyting, 10.11 share ve 20+ABC1'de 3.60 reyting, 9.16 share aldı. Kanal D'nin pazar akşamından çarşambaya transfer ettiği Çocuklar Duymasın ise Total'de 2.70 reyting, 7.42 share alarak yedinci; AB'de 2.98 reyting, 8.45 share ; 20+ABC1'de 3.36 reyting, 8.59 share alarak altıncı oldu. Show Tv PT'yi Güldür Güldür Show'un tekrar bölümleriyle, Fox Türkiye ise Yaparsın Aşkım'la geçirdi. Yaparsın Aşkım Total ve 20+ABC1'de; GGS ise Total ve AB'de kanallarını ilk 10 listesinde tutmayı başardılar.

Bu akşam Star Tv'nin dikkat çeken işi Avlu başlıyor. Geçen hafta merak unsurunun ön planda olduğu riskli bir hikaye akışıyla sezon açan ama oldukça da başarılı sonuçlar alan Bizim Hikaye'nin zıplama yapmasını bekliyorum. Show Tv'de yayınlanan Meleklerin Aşkı bu akşam yayınlanacak olan 11'inci bölümüyle seyircisine veda ediyor. Atv'de ikinci bölümü yayınlanacak olan TİMS&B Yapım'ın adeta masalsı görüntüleriyle prodüksiyon ve reji çıtasını arşa çaktığı Bir Zamanlar Çukurova var. Prensip olarak dizilerin ikinci bölümler daima yükselir. Dizi şahsen izlemek, takip etmek istediğim bir görsel dil kurdu, bu nedenle heyecanla akşam yayınlanacak yeni bölümü bekliyorum. 

Perşembe akşamı reyting yarışına çıkan bütün ekiplere bol şans diliyorum!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER