Reyting Analizi: Şatafatın Efendisi Ufak Tefek Cinayetler sezonu açtı!

Reyting Analizi: Şatafatın Efendisi Ufak Tefek Cinayetler sezonu açtı!
18 Eylül salı akşamı yeni sezonuna başlayan Star Tv dizisi Ufak Tefek Cinayetler, seyirci için arzu nesnesi paketlemeyi beceren bir Ay Yapım projesi. Dün akşam ekran yolculuğuna tek başına başladı. UTC reklam verenin çok sevdiği bir proje. Ürün yerleştirmeleri konusunda başı rahat işlerden biri. Dolayısıyla sadece izlenme oranlarından değil, reklamdan ve ürün yerleştirmelerinden de para kazanan bir yapım. Geçen sezon tablo böyleydi. Muhtemelen ve aylardır çorak topraklara dönen reklam dünyasına rağmen dizi bu sezonu da kafası rahat geçirecektir.. 

Kanal dün akşam bütün reklam kuşaklarını açtı. Bölüm akışında dört kuşak reklam izledik. Sonuçları değerlendirirken bunu da göz önüne almak lazım. Ancak yine de UTC'nin sezonun diğer ortakları gelmeden önce tek başına yayınlandığı hafta biraz daha yüksek bir izlenme oranı almasını isterdim. Zira yaz dizisi olarak başlayan Erkenci Kuş geçen hafta aynı günde 9 bandında reyting aldı. Özetle UTC'nin aldığı bu sonuçları şimdilik hasarsız ama ciddi bir yerinde sayma olarak değerlendiriyorum. Bütün ekibi tebrik ediyorum. Yeni sezon yolculuğu keyifli olsun..

Ancak sıkı takipçisi olduğum dizi için şunları da kendime sormadan edemiyorum. Listedeki bu pozisyonunu koruma ve yerinde sayma hali hikayenin aksayan inandırıcılık bacağının seyirci üzerindeki olumsuz etkisini işaret ediyor olabilir mi? Ufak Tefek Cinayetler uzun zamandır hikayesinin yolculuğuna seyircisini koşulsuz şartsız inandırmaktansa kurduğu çok pahalı, çok eğlenceli ve çok şatafatlı dünyanın içine saklanmayı tercih ediyor. Dün akşam yayınlanan yeni sezonda da seyircisine yine çok manyak bir hikaye değil de "çok manyak" karakterler düşünüp servis etmiş gibiydi.. Ne değişir? Hiçbir şey. Şahsen zaten UTC'yi anlattığı ya da anlatmaya çalıştığı hikayeler için değil, gösterdikleri için izliyorum. Bir moda ve dedikodu dergisinin sayfalarını çevirir gibi.. Bu konuda da çok başarılılar, tadını çıkarsınlar..

Dün gecenin listesine dönersek; Ufak Tefek Cinayetler dün akşam yayınlanan yeni sezonun ilk bölümüyle listede her üç kategoride de lider olarak sezonu açtı. UTC, Total'de 5.71 reyting, 16.57 share; AB'de 7.48 reyting, 21.87 share ve 20+ABC1'de 7.40 reyting, 19.81 share aldı. Özetiyle birlikte listede tek başına saf tuttu, lider oldu.

Fox Türkiye ise dün PT'ye Kıvanç Tatlıtuğ'un son filmi Hadi Be Oğlum'un ilk televizyon yayınını koydu. Film, Total'de 3.72 reyting, 10.01 share; AB'de 4.54 reyting, 12.72 share; 20+ABC1'de ise 4.37 reyting, 11.33 share alarak her üç kategoride de dördüncü oldu. 

Atv dün akşam Eşkıya'nın özel bölümünü yayınladı. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz haftaya yeni sezonu açıyor. Özel bölüm dün akşam kanalı Total ve 20+ABC1 kategorisinde ilk 10'da tuttu. Kanal D ise peş peşe iki film yayınlayarak günü reyting listesinde ilk 10'a girerek kapadı. Show Tv, dün gece yeni draması Gülperi'nin tekrarını yayınladı. TRT1 Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı filmi ile geceyi kapadı. Tv8, Eyvah Eyvah 3 ile AB'de ilk 10'da kalmayı başardı.

Bu akşam Diriliş Ertuğrul'un karşısında yayına girip rekor izlenme oranları alan atv dizisi Sen Anlat Karadeniz ve Med Yapım'ın Tv8 için hazırladığı uyarlama dizi Kızım başlıyor. Sen Anlat Karadeniz geçen sezon sonunda  senarist değişikliğine gitti ve son olarak Kanal D için Siyah Beyaz Aşk'ı yazan Erkan Birgören ile anlaştı. Sen Anlat Karadeniz'in rejisi ise Veli Çelik'e ait. Her iki dizinin ekiplerine de bol şans diliyorum; ferah feza bir sezon geçirsinler..


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER