Reyting Analizi: Çukur sezona her üç kategoride de lider başladı!

Reyting Analizi: Çukur sezona her üç kategoride de lider başladı!
Televizyonun en kıymetli ve pahalı günü olan pazartesi için  dün itibariyle Atv hariç herkes pozisyonunu aldı. Show Tv'de geçen sezonun çok izlenen dizisi Çukur; onunla kafa kafaya ilerleyen Star Tv'nin askeri aksiyon draması Söz; Fox Türkiye'nin geçen sezon sonuna doğru maça soktuğu entrika draması Yasak Elma; Kanal D'nin komedi dizisi Koca Koca Yalanlar ve TRT1'de yayına çıkan Ege'nin Hamsisi dün akşam prime timeda yayındaydılar. atv ise henüz NTC Yapımı yeni dizisi  Can Kırıkları'na gün basmadı. En geç Ekim ayının ilk haftası Can Kırıkları'nın da yayına çıkmasını bekliyoruz. Aslında hem reklam hem de total tv açısından bakıldığında eğer aceleniz yoksa Ekim yayına çıkmak çok daha makul gibi görünüyor.. Özetle Pazartesi günü prime time savaşı bu sezon da çok çetin geçeceğe benziyor. 

Dün akşamın lideri Total'de 8.68 reyting, 23.18 share; AB'de 10.13 reyting, 25.98 share ve 20+ABC1'de 11.18 reyting, 26.82 share alarak Çukur oldu. Çukur her üç kategoride de 6-7 bandında reyting alarak sezon finali yapmıştı. Star Tv dizisi Söz ise sezon finalinde yayınladığı bölümle Total'de 6.37 reyting almıştı. Yeni sezonun ilk bölümünde Total'i 7.24 reyting ve 19.38 share ile açtı ve ikinci oldu. AB'de de 6.94 reyting, 17.08 share alarak ikinci olan dizi 20+ABC1'de ise 6.75 reyting, 16.30 share alarak üçüncü oldu. Bu sezon da Çukur ve Söz arasında zirve kardeşliği yaşanacak, belli oldu..

Geçen hafta sezonu maça rağmen 5 bandında sonuç alarak açan Yasak Elma, dün akşam her üç kategoride de beşinci oldu. Kanal D'nin komedi dizisi Koca Koca Yalanlar geçen hafta yayına giren Yasak Elma'dan çok ciddi bir kayıp yaşamamıştı. Geçen hafta 3 bandında reyting alan dizi bu hafta Total ve AB kategorilerinde ilk 10'da kalmayı başardı. TRT1'in maç yayınları sebebiyle bir dolu bir boş düzeninde yayına çıkabilecek olan dizisi Ege'nin Hamsisi ise AB ve 20+ABC1 kategorilerinde kanalı ilk 10'da tutarken, Total'de 11'inci oldu.

Dün akşam ilk bölümünü yayınlayan Çukur'u izledim. Geçen sezonu düzenli olarak izlemediğim için bölüm akışına Kara Kuzular'ın hakim olması beni rahatsız etmedi. Berkay Ateş, Erkan Avcı ve Necip Memili ile desteklenen hikayeyi gayet çalışkan buldum. Haftaya başlayacak olan ve muhtemelen sezon finaline kadar yükselerek tırmanacak olan Kara Kuzular ile Koçovalılar'ın mücadelesini izlemek dizinin fanları için zevkli olcaktır. Emeği geçen herkesin gönlüne bereket! Dün akşam üçüncü sezonuna başlayan ve listede gayet başarılı sonuçlar alan Söz'e de keyifli bir sezon dilerim. 

Bu akşam Star Tv'nin çok izlenen dizisi Ufak Tefek Cinayetler yeni sezonuyla ekrana dönüyor. Ay Yapım'ın hazırladığı Meriç Acemi'nin senaryosunu yazdığı ve Ali Bilgin'in kurduğu dünyada bu sezon hep birlikte katil kim sorusunun cevabını öğreneceğiz. Herkese bol şans..
Fox bu akşam Kıvanç Tatlıtuğ'un son sinema filmi Hadi Be Oğlum'u giriyor.

Kadın ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz en geç Ekim ayının ilk haftasında ekrana dönecekler. Bu sezon Kanal D salı yarışına oldukça iddialı bir kadroyla giriyor. TMC'nin hazırladığı başrollerini İbrahim Çelikkol, Kerem Bürsin, Öykü Karayel ve Özge Gürel'in paylaştığı Muhteşem İkili'nin de en geç Ekim ortasında yayında olması bekleniyor. Kadın, Eşkıya ve Muhteşem İkili yayına başlamadan salının rengi belli olmaz. Herkese bol şans!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER