Reyting Analizi: Elimi Bırakma üç kategoride de lider

Reyting Analizi: Elimi Bırakma üç kategoride de lider
Eylül ayının son iki haftasına başlıyoruz. Reklamsız akan prime time dizileri için Ekim bir umut kapısı. Önümüzde Eylül ayının son iki pazarı kaldı. Dün akşam her üç kategoride de yine TRT1'de yayınlanan uyarlama drama Elimi Bırakma lider oldu. Dizi Total'de 5.48 reyting, 15.51 share; AB'de 6.24 reyting, 15.87 share ve 20+ABC1 kategorisinde 5.97 reyting, 16.24 share aldı. Dizi 5-6 bandında kemik bir seyirci oluşturabilmişse Pazar rekabetinden kopmadan sezona devam edebilecektir. İlk bölüm çekimler devam eden ve en geç Ekim ortasında yayına çıkması beklenen Savaşçı geçen sezon Pazar günü PT'nin lideriydi.. Hedef kitleleri birbirinden farklı iki dizi olduğu için Savaşçı'nın yayına çıkması Elimi Bırakma seyircisinden çalmayacaktır. Elimi Bırakma'nın akıbeti ancak Kanal D draması 1 Litre Gözyaşı yayına başlayınca belli olur. 

Show Tv'nin This Is Us uyarlaması başlamadan yol almak için apar topar yayına sürdüğü Keşke Hiç Büyümeseydik listede çizgi altı izlenme oranları alarak yerinde sayıyor. Dizi dün akşam Total'de 2.44 reyting, 6.75 share alarak 11'inci oldu. KHB, AB kategorisinde 3.22 reyting alarak beşinci 20+ABC1'de ise 3.13 reyting alarak 6'ncı oldu. Eğer küçük bütçeli bir iş ise Total Tv kendine gelene kadar Show Tv bu diziyi yayında tutacaktır. Zira kanal Pazar akşamına elindeki filmlerden herhangi birini de koysa ya da Güldür Güldür kolajı yayınlasa günü zararsız kapatır. 

Star TV Pazar akşamına Onur Buldu'nun sunumuyla hazırlanan Eyvah Düşüyorum ile devam etme kararı aldı. Sezona Söz, Ufak Tefek Cinayetler, Erkenci Kuş, Avlu, İstanbullu Gelin eşliğinde beş günü banko giren kanal yönetimi pazar akşamında Eyvah Düşüyorum ile saf tutmayı planladı. Dün akşam ilk bölümü yayınlanan format program kanalın listede ilk 10'da kalmasını sağladı. Format Total'de 2.67 reyting, 7.78 share; AB'de 2.70 reyting, 7.67 share ve 20+ABC1'de 2.39 reyting, 6.75 share aldı. Sevilen formatın zaman içinde yükselip güçlenmesini bekliyorum. Bol şans!

Tv8'in pazar akşamı yayınladığı yarışma formatı Master Chef Türkiye ise dün akşam Total'de Kanal D'de yayınlanan Cehennem filmi ve Fox Türkiye formatı Yaparsın Aşkım'ın ardından dördüncü oldu. Format, AB'de 11.17 ve 20+ABC1'de 11.80 share alarak kinci oldu. Atv dün akşam da yeni dönem draması Bir Zamanlar Çukurova tekrarıyla günü geçirdi. Kanal D ise Cehennem adındaki yabancı sinemayı yayınladı. Film kanalı Total'de ikinci; AB ve 20+ABC1 kategorilerinde ise üçüncü yaptı. Böylece kanal pazar akşamı PT'da aldığı oranlarla kârlı bir pozisyon almış oldu. Tebrikler!

Bu hafta sezonu resmen açmış olacağız. Bu akşam Star Tv'de Söz ve Show Tv'de Çukur ekrana dönüyor. İki iddialı dizi de kadrosuna takviye alıp hikayesini güçlendirdi. Özellikle Çukur, ilk bakışta klişeymiş gibi görünen ancak başarılması halinde adını televizyon tarihine altın harflerle yazdıracağı cesur bir hikaye virajıyla ekrana dönüyor. Hikayede hakim ve çatışmayı yaratan taraflar bu sezon güçlü bir başka düşmanla muhatap olacaklar. Erkan Avcı, Berkay Ateş ve Necip Memili'nin dahil olduğu bu yeni hikayeyi merakla bekliyorum. 

Her iki dizinin ekiplerine ferah feza bir sezon ve bol şans diliyorum!

R.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER