Bir sabah programı önerisi: Çağla ile Yeni Bir Gün

Bir sabah programı önerisi: Çağla ile Yeni Bir Gün
Son zamanlarda en severek izlediğim Youtube kanallarından biri Çağla Şikel’in. Buna şaşırıyorum aslında zira bakımsızlıkta bir dünya markası, hayatta makyaj yaptığı gün sayısı – kendi düğünü dâhil- üçü geçmeyen birisiyim. Moda derseniz endüstride bunca yıldır Sex and the City açılışında Carrie Bradshaw’un giydiği beyaz eteğin üzerine çıkılamadığına inanıyorum ve her gün kot pantolon giyebildiğim bir hayatım olduğu için mutluyum. Bütün bu bilgiler ışığında Çağla Şikel’in kanalında izleyecek bir şey bulamamam gerekirdi ama öyle olmadı işte.

Makyaj, giyim, saç modelleri, kıyafet kombini, ayakkabı seçimi gibi konuların yanında izleyicilerden gelen sorular üstüne çektiği videolar, alışveriş tüyoları, çocuklarla hayat gibi türlü çeşitli bir sürü mevzuda içerik hazırlayan Çağla Şikel, bunu bir ünlüden beklemediğimiz kadar yüksek bir sıklıkta yapıyor üstelik. Hali hazırdaki şöhretine yaslanmak yerine sıradan bir Youtuber gibi çektikçe çekiyor, yükledikçe yüklüyor ki izlenme oranlarında ve neredeyse 900 bin olmuş abone sayısında bu çok etkili. Nitekim kendisinden sonra benzer içeriklerle kanal açan başka ünlüler de oldu ama aynı başarıyı gösteremediler.

Bu kanalla birlikte Çağla Şikel’in bambaşka bir yönünü gördüm dersem yalan olmaz. Fiziğini her zaman çok beğenirdim (yani zaten nereye beğenmiyorsun?) ama televizyonda Ferhat’la evlenmeye çalışan bir Sultan ve Alişan’la programlar sunan biri olarak tanımıştım, bu kadar akıcı anlatan ve hiç ilgin olmasa bile kendisini izletebilecek biri olduğu aklımın ucuna bile gelmemişti. Türlü çeşitli makyaj malzemelerini tanıtmasından (asla almayacağım şeyler aslında) kıyafet önerilerine (Çağla Şikel’e bakıp onda iyi duyuyor diye kıyafet seçimi yapmak biz sıradan kadınlar için intihar olur gerçi), kuaför maceralarından balıksırtı örgü tarifine birbiriyle alakalı alakasız onlarca konuda çektiği tüm videoları o kadar akıcı ve samimi ki, ürün yerleştirme yaptığında bile gerçekten o ürünü kullanabileceğine inanıyorsunuz. Youtube videolarını başarılı yapan en kritik göstergelerden biri de bu bence. Kendisine ve videoları hazırlayan ekibe tebrikler.

Gelelim yeni başladığı ve Fox TV’de yayınlanan sabah programı Çağla ile Yeni Bir Gün’e. Youtube kanalından sonra kendisi için son derece olumlu olmuş hislerimle birlikte bu programı ilk izlediğimde keşke yıllardır tek başına program yapsaymış diye geçirdim içimden. Evet, programda tamamen tek başına değil, yemek yapanlar ve günün konukları da geliyor ama sunucu olarak sadece kendisi ve stüdyoda izleyiciler var. Yayına hâkimiyeti, konukların anlattıklarına gösterdiği dozunda alaka ve vücudunda normal insanlar gibi yemek yediğine dair en ufak bir gösterge olmamasına rağmen programında yemek yapılırken ona gıcık olmamamız programı izlemek için önemli sebeplerden. Üstüne bir de sabah kuşağında nadir bulunan bir aklı başındalıkla belirlenmiş akış var, bozulmamasını dilerim.

Sabahları ekran başında olanlar için son derece iyi bir alternatif gibi görünüyor şimdilik, umarım böyle devam eder. İyi seyirler dilerim. 


BUNLARI DA SEVERSİN

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER