Erkenci Kuş: Şifreyi çözdüm

Erkenci Kuş: Şifreyi çözdüm
Güzel partnerler ^^
Kış sezonunun başladığı bugünlerde yazın ekranlara umutlarla giren dizilerden Erkenci Kuş reytingleri sildi, süpürdü. İster kaslarıyla dikkat çekti ister başrol oyuncuları popüler deyin. İsterseniz klişe senaryo isterseniz aynı kareler deyin.

  • Her ne olursa olsun bu iş tutuyor mu?
  • Ekran başına seyircileri topluyor mu?
  • Bayıla bayıla ya da oflaya puflaya izleniyor mu?
Hepsinin cevabı evetse sorun yok. Öncelikle kimse ekran başına zorla oturmuyor. Dizilerin yapımcıları da evinde reyting cihazı olanları tek tek arayıp izlemelisin demiyor. Yaniii şahsen beni kimse dizinin olduğu akşam ekran karşısına zorla oturtmuyor, evimde de reyting cihazı yok zaten.^^ Dizinin genelinden keyif aldığım için izliyorum. Üstelik kahkahaların havada uçuşması, aile bağları, mahalle güzelliği, plazalarda daralan insanların birbirlerini sıkıştırmaları, arkalardan kuyu kazılmalar, masum aşklar, şahane görseller, hayaller, çekimler, müzikler derken fazlalıklar eksikleri kapatıyor bence. Heeee yeni gününde geçen sezon dizileri geliyorken üstüne yeni diziler ekleniyorken reytingi nasıl olur hep beraber göreceğiz. (Bence cumartesi akşamı gayet güzel gün, reyting sofrasında başarılar.)


Hepsi enfes hepsi

Bir kere diziyi Çağrı Bayrak yönetiyorsa iş biraz önde başlıyor. Ki beni de bu dizide en çok çeken detay oydu. Derken başrollerin uyumu eklendi. Mahalle kısmı başlangıçta epey öndeydi. Lakin son bölümlerde şirket ayağı da oraya yaklaştı gibi. Cengiz ve Ayhan baştan favorimdi, güzel ilerliyorlar.^^ Kasap Osman’ı anlatayım desem sayfalar yetmez. Her mahalleye klonlayabilir kendini… İzleyenler zaten karakterleri biliyor, hiiçççç oraya gelmeden çözdüğüm şifreye geleyim.

Jenerik müziği!...

Her gün yeni bir umut: Önce dizi ismi duyuldu, sonra kadrosu belli oldu. Peşine yayın tarihi. Dizi başladı ve her gün yeni umutlarla neler olacağını merak ettik, merak ettikçe ekran başına kitlendik.

Tutunup hayallerine dünü unut: Hayal kurmadan yaşamak mümkün mü? Sanem, Albatros yarattı. Belki sen x model araba, diğeri y model ev. Belki de komşunun kızı da hayallerine seni yerleştirdi. Öyle ya hayal bu. Ve seni yeni bir güne büyük umutlarla taşıyan, dününün acısını unutturan bu hayallerin.

Sanki kalbimin içinde yüzlerce kuş, sarılıp hayallerime uç hadi uç: Kuş haber derler. Kalbine her sabah yeni bir kuş koy ve hayallerine ulaşana kadar onları sakla. Bir gün ulaştığında belki yüzlerce belki binlerce kuş olacak bedeninde. Güzel yarınların için hemen şimdi başla.

Teldeki güvercin yalıdaki çapkın: Marketteki Sanem, evdeki Ayhan, iş yerindeki Leyla, mutfaktaki Mevkibe, ormandaki Deren.  Belki hepsi güvercindir. Ve belki çapkın erkeğin çapkınlık yapması değil de yalı çapkını olmasıdır. Mitolojideki yerine bakılırsa da sevdiğinden vazgeçmeyendir. Nihat gibi, Emre gibi, Osman gibi, Can gibi…^.^

Kaldırımda baygın sana da günaydın: Eeeee günaydın koltuğunda oturup keyif ala ala diziyi izlemek varken kendini bu eğlenceden mahrum bırakıp sürekli şikayet ederek gizli gizli izleyen izleyici.

Şarkıdaki serçe camdaki teyze: Serçe kim mi? Tabi ki Sanem. Serçe nasıl ki insanlara yakın yerlerde yaşıyorsa Sanem de cana yakınlığı, bitmeyen enerjisi, asla susmayan çenesiyle kendi tarzını ortaya koyuyor. Üstelik mükemmel hafızasıyla sadece kariyerindeki basamakları değil; camdaki teyzeleri, Mecnun olan Cengiz’i de görüyor.

Uykusuz aşık sana da günaydın: Bir kendine aşık olanı göremiyor ya o da hep uykusuzluktan hep aşkı yeni tanımasından. Eeeee sana da günaydın Sanem. 


Sanem'in kafa sesi gibi annesinin kafa sesi olsa da kavga etseler... ^.^ 

Kısa sözün kısa şifresi. Bu kadar sevilip izlenmesinin bence nedeni. Zaten şarkı sözleri Cem Öget imzası taşır da kötü olma ihtimali olur mu? ^.^ Olursa nazardır o. Veeee öyle içten seslendirmiş ki Demet Özdemir. Bence albüm bile çıkarabilir. Bitmeyen enerji, ara ara olan gizem, tavan yapan kahkaha ile mis gibi sezon olur bence.

Sevgiler.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER