İstanbullu Gelin'in yeni sezonunda bizi neler bekliyor?

İstanbullu Gelin'in yeni sezonunda bizi neler bekliyor?
İstanbullu Gelin’in yeni sezonda bir zaman atlaması yapılacağını öğrendiğimden beri merak içindeyim. Dizinin kadrosuna katılma haberi gelen her bir oyuncu ayrı bir merak uyandırıyor. En çok da Yaz Boran rolündeki Ahsen Eroğlu heyecanlandırdı çünkü doğumunu yana yakıla beklediğimiz bebeğin nasıl bir genç kıza dönüştüğünü çok merak ediyorum. Kendi annesine özlemini etrafına beslediği sınırsız sevgi ve sabırla dindirmeye çalışan Süreyya’nın nasıl bir anne olduğunu öğrenmeyi dört gözle bekliyorum.

31 Ağustos akşamı yayınlanan yeni sezon tanıtımına kadar hikayede Süreyya’nın anneliği hakkında bir ters köşe olabileceğini düşünüyordum. Kızı ile çok kavgalı olduğunu, çok hırçın bir Yaz izleyebileceğimizi hayal ediyordum. Gel gör ki fragmanda Yaz’ın söylediği ‘Hayatta bildiğim ne varsa ondan öğrendim, aile olmayı, birlikte olmayı, zenginliğin parayla değil sevgiyle ölçüldüğünü, eşya değil insan biriktirmeyi, kalp kırmayı değil ama onarmayı, ağız dolusu gülmeyi, katıla katıla ağlamayı, yaşamayı ondan öğrendim, annemden, Süreyya’dan’ cümlesini duyunca anladım ki öyle olmamış zira bu bildiğimiz Süreyya. Ama asıl şoku Yaz konuşmaya devam edince yaşadım. ‘Babaannemi kendi elleriyle öldüren Süreyya’dan’. Mevzuların nasıl bu raddeye geleceğini aşırı bir merakla bekliyorum. Dizi ekibine güvenim o kadar yüksek ki yine aklımızı başımızdan alacak sahnelere, evdekilere çaktırmadan ağlayacağımız diyaloglara doyacağımızdan şüphem yok.

Tanıtıma bakarak birkaç şey daha söyleyebiliriz tabii. Yaz bebeğin birinci doğum gününde tüm aile bir arada, İpek’le Fikret ayrılmamış, iki çocukları da iyi. Torunun doğum gününü böyle mütevazı şekilde kutlayıp da bu kadar mutlu olabildiğine göre Esma Sultan bu bir senede çok şey yaşamış ama hepsinin içinden kuvvetlenerek çıkmış sanki. Garip ortalarda yok, belki yoldadır. Süreyya ve Faruk her zamanki gibi âşık bakıyorlar birbirlerine, Osman da toparlanmış bıraktığımız zamandaki haline göre. Sezon finalindeki o kuvvetli aile mesajı tamamen gerçek olmuş, Boranlar birbirlerine dört elle sarılmış gibi görünüyor. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak? Bir sonraki tanıtımı merakla beklediğimi belirtir, şimdiden iyi seyirler dilerim.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER