Norveç'in ünlü dizisi Mammon'un İstanbul çekimlerinden özel kareler!

Norveç'in ünlü dizisi Mammon'un İstanbul çekimlerinden özel kareler!
Norveçli yönetmen Roar Uthaur bütün ekibin gözbebeği
Adını, Yeni Ahit’te maddi servet veya aç gözlülüğün kişileşmiş halini betimleyen bir terimden alan dizi, araştırmacı gazeteci Peter Verås (Jon Øigarden)’ın öz kardeşini de içine alan büyük çaplı bir finans yolsuzluğuna ait delillere ulaşmasıyla başlar. Verås her şeye karşın kendisini ve ailesini harap edecek bu hikayeyi kovalamaya karar verir.
Norveç NRK kanalının İstanbul çekimlerini JaguarProjects yapım şirketiyle birlikte gerçekleştirdiği, son yılların popüler ‘İskandinav-kara film’ akımının son dalgası Mammon’un bir bölümü, bu yolsuzluk ve politik gerilim macerasını İstanbul’a taşıdı.Mammon için Camialtı Tersanesi, Eminönü, Süleymaniye Camii gibi İstanbul’un karakteristik ve tarihi mekanlarında çekimler yapıldı.5 gün süren çekimler 2 Şubat Pazartesi günü tamamlandı ve ekip ülkesine döndü.Çekimlerde Norveçli, Danimarkalı, Izlandalı ve Türk ekipler beraber çalıştı.

Çekimlerde 10 farklı mekan kullanıldı. Bu bölümün yönetmenliğini aynı zamanda Norveç'in en yüksek bütçeli filmine de imza atan Roar Uthaug yaptı.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER