Loki bizi yine kandırmış olabilir mi?

Loki bizi yine kandırmış olabilir mi?

Avengers: Infinity War filminin hemen başında Loki’nin (Tom Hiddleston) Thanos tarafından öldürüldüğünü görmüştük. Evet gördük ama Loki daha önce de ölmüştü, değil mi?

Dürüst olmak gerekirse Loki’nin ölümüne kimse inanmamıştı, en azından inanmak istememişti. Zira her ne kadar düzenbaz, her ne kadar sahtekar olursa olsun yüzsüzlüğüyle insanların sempatisini kazanmayı başarmıştı. Thor’un karşısında değil yanında durmaya başladığından beri popülaritesi daha da artan Loki’nin ölümüne dair yeni bir teori ortaya atıldı. Bu teoriye göre Loki ölümü ve bizleri aldatmayı bir kez daha başarıyor, hatta yüzsüz yüzsüz tüm film boyunca maceranın içinde olmayı da sürdürüyor. Nasıl mı? Tabi ki de Bruce Banner olarak!

Bilindiği üzere Loki’nin yetenekleri arasında kılık değiştirmek yer alıyor, buna başkasının kılığına girmek de dahil; teori de zaten zemin üstüne kurulmuş. Yani Loki bir şekilde Thanos’u aldatmayı başarıyor, Thanos onu değil onun bir suretini öldürüyor ve Loki de Bruce Banner kılığında dünyaya dönüyor. Dudak uçurtan gerçek de burada gizleniyor işte, Bruce Banner’ın Hulk’a dönüşememesinde. Zira film izleyenler hatırlayacaktır, Banner film boyunca Hulk’a dönüşmekten kaçınıyor, hep “ne gerek var” bahanesini kullanıyor. Fakat bu teoriye göre Banner’ın Hulk’a dönüşememesinin sebebi kendisinin aslında Loki olması.

Eğer bu teori doğruysa, öne filmin yönetmenleri Russo Kardeşleri tebrik etmek gerekiyor. Hem bizleri Loki’nin öldüğüne inandırdıkları için hem de aslında ölmediği gerçeğini film boyunca gözümüze soktukları için. Russo Kardeşlerin bu konuda bir açıklama yapacaklarını sanmıyorum, ancak susmayı tercih etmeleri de bunu onayladıkları anlamına gelmez mi?

Bu sorunun ve diğer tüm Infinity War sorularının cevabını 3 Mayıs 2019'da vizyona girecek olan Avengers 4 filminde alacağız.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER