Avengers: Infinity War rekorlar kırmayı sürdürüyor

Avengers: Infinity War rekorlar kırmayı sürdürüyor

 Marvel Evreninin uzun zamandır beklenen halkası, Avengers: Infinity War (Yenilmezler Sonsuzluk Savaşı) filmi rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor.

Vizyona girdiği ilk üç gün içinde küresel çapta sinema tarihinin en yüksek açılışını yapan film, Türkiye’de ise en iyi açılış yapan yabancı film olmayı başardı. Hafta sonu elde ettiği hasılatla Kanada tarihinin en yüksek açılış yapan filmi olmayı da başaran film Amerika’da şimdiden The Incredible Hulk, Captain America: The First Avenger, Ant-Man, Thor, Thor: The Dark World ve Doctor Strange filmlerinin hasılatını geçmeyi başardı.  Amerika’da 250, dünya genelinde ise 630 milyon dolarlık hasılat elde eden filmin kısa sürede en tepeye yerleşeceğini öngörmek ise hiç de zor değil.

Hatırlanacağı üzere Disney yılın ilk Marvel filmi Black Panther toplamda 1.33 milyar dolarla sinema tarihinin en yüksek hasılatlı süper kahraman filmi olmuştu. Ancak Avengers: Infinity War’un bu rekoru geçeceği hatta, daha nice rekorlara imza atacağı aşikar. Bakalım  Marvel’ın yükselişi sonraki filmlerde, özellikle de Avengers 4 filminde de sürecek mi? Sanırım bunun için önce 6 Temmuz’da vizyona girecek olan Ant-Man & The Wasp, 8 Mart 2019’da girecek olan Captain Marvel ve 3 Mayıs 2019’da girecek The Avengers 4 filmlerini beklememiz gerekecek…BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER