2018 yılında en çok beğenilen Güney Kore dizileri

2018 yılında en çok beğenilen Güney Kore dizileri
Herkese yeniden merhaba. Bundan önceki yazılarımda Güney Asya ülkelerinde yayınlanan Türk dizilerinden bahsetmiştim, bu yazımda Güney Koreli yapımlardan bahsedeceğim. Güney Kore dizileri sadece Asya’da değil, dünyanın birçok ülkesinde yayınlanıyor ve ciddi bir izleyici kitlesi bulunuyor. Ülkemizde de Netflix üzerinden birçok Güney Kore dizisini izlemek mümkün.

Güney Kore dizileri genel olarak ortalama 30-32 bölüm olup yayın süreleri üç ile dört ay arası değişiyor. Diziler bizden farklı olarak, haftanın iki ya da üç günü televizyonlarda yayınlanıyor. Dizilerin süresi ise 35, 60 ve 90 dakika olarak farklılık gösteriyor.

Genel olarak gençlik, aşk ve dram konuları işlenen Güney Kore dizileri, son yıllarda farklı konulardaki senaryoları da işlemeye başlamış durumda. Polisiye ve macera türlerinde yapımlar artış göstermeye başlamış.

Takip etmesi kolay ve merak uyandırıcı oldukları için açıkçası son yıllarda ben de ciddi anlamda Kore dizilerinin hayranı olmuş durumdayım.

Bu yazımda sizlere Güney Kore dizi sektöründe otorite sayılan Asianwiki’nin yaptığı oylama sonucu 2018’de popüler olan dizilerden bahsedeceğim.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER