Travolta, 36 yıl sonra televizyona dönüyor

Travolta, 36 yıl sonra televizyona dönüyor
En son 1979 yılında bir tv dizisinde yer alan Travolta ekrana geri dönüyor
Oyunculuğa başladığı ilk yıllarda sıkça televizyon dizilerinde de boy gösteren John Travolta,  2014 yılında konuk olarak katıldığı komedi serisi Kristie'yi ve arada yaptığı tv filmlerini saymazsak tam 35 yıl sonra Beyazcam'a dönüyor. Travolta, televizyonun dahi çocuklarından Ryan Murphy'nin yazıp pilot bölümünü de yöneteceği antolojik suç draması American Crime Story'nin ilk sezonunda O.J. Simpson davası işlenecek.

Cuba Gooding Jr, Simpson'ı canlandıracak

Ünlü Amerikan futbolu oyuncusu O. J. Simpson, sinemaya da göz kırpmış, Çıplak Silah filminde rol almıştı. 1994 yılında, iki yıl önce boşandığı karısı Nicole Simpson ve onun sevgilisi olduğu iddia edilen Ronald Goldman'ın boğazlarını keserek öldürmek suçundan tutuklanmış, Amerikan Tarihi'nin en medyatik üç davasından birine konu olmuştur. Simpson, cinayet ortaya çıktıktan sonra cenaze törenine de soğukkanlı bir şekilde katıldı. Polis, O.J'in kaldığı otelde bir gözlük ve kanlı havlu buldu. Cinayet yerindeki kanla bu kanın aynı olduğu tespit edilince polis O.J'in peşine düştü. Arabasıyla 80 mil boyunca polisten kaçtı ve bu kovalamaca televizyonlardan naklen izlendi. O.J, polisten kaçarak annesinin evine gitti sonra da teslim oldu. Bu arada cesetleri bulanın da Los Angeles'ta oturan Şükrü Boztepe adlı bir Türk olduğu yazılmıştı.

Robert Saphiro ünlü bir avukat bir sinema filmde kendini oynamışlığı bile var: Havoc

Simpson'u 11 kişilik avukat kadrosu savundu. "Şeytanın Avukatı" lakabıyla tanınan, Johnnie Cochran'ın sağ kolu ve davanın resmi yüzü olan Robert Saphiro, O. J'i tutuklayan polislerin daha önce ırkçı eğilimleri olduğunu kanıtlayarak kamuoyu yaratmış daha sonra da delil yetersizliğinden 133 gün süren dava sonucunda beraat etmesini sağlamıştır. Ölenlerin yakınları yıllar sonra bir dava daha açtılar ve O. J. bu davada suçlu bulundu. Ancak eyalet yasalarına göre daha önce beraat ettiği bir davadan hapis cezası alamayacağı için sadece 30 milyon dolar tazminata mahkum edildi. O. J., bu olaydan 13 yıl sonra Las Vegas'ta gasp ve adam kaçırma suçundan yargılanıp, hapse atıldı. 33 yıl hapsi istendi. 67 yaşındaki O.J.'in eylemleri devam ediyor. Dizi konusu olmasına şaşmamak lazım...


O. J. Simpson Kim Kardashian'ın vaftiz babası

Dizide O.J'i, Cuba Gooding Jr.,Robert Kardashian Sr. rolünü ise
Friends'den tanıdığımız David Schwimmer canlandıracak. John Travolta da, Simpson'ın avukatı Robert Shapiro'yu canlandıracak. Avukat ordusunun şefi Johnnie Cochran rolünü kimin oynayacağı henüz belli olmadı. 10 bölümden oluşacak American Crime Story: The People vs. O. J. Simpson adındaki ilk sezon, FX'de yayınlanacak ve büyük bir ihtimalle 2016 yılının ilk çeyreğinde yayında olacak. Serinin ilk sezonu Jeffrey Toobin'in The Run of His Life: The People V. O.J. Simpson" style="font-size:small">  adlı romanı kaynak alınarak ekrana uyarlanacak.


O.J: Simpson'un yaklaşık 100bin kişi tarafından canlı olarak izlendiği iddia edilen beraat anı:BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER