Ufak Tefek Cinayetler: Serhan'ı kınıyorum ve ona laflar hazırladım

Ufak Tefek Cinayetler: Serhan'ı kınıyorum ve ona laflar hazırladım
Ufak Tefek Cinayetler’in 15.bölümü bugüne kadar izlediğimiz bölümler arasında sanırım en sıkıcısıydı. Uzadıkça uzayan ve insanı anlamsızca germekten başka bir yere varmayan yangın sahnesi bölümün orta yerine öyle bir çöreklendi ki, geri kalan ne varsa unuttuk. Halbuki bölümün başında gayet önemli bir mevzu yaşanmıştı bence Serhan’la Oya arasında. Bölümün olmamışlığı ile ilgili tüm internetlerde bolca konuşulduğu için, ben önemli olduğu kadar asap bozucu olan bu Oya-Serhan durumdan bahsetmek ve atlanmaması için kayıtlara geçmek isterim.

Uzun süren bir git gelden sonra Oya’dan beklediği ışığı gören Serhan, Merve’ye boşanmak istediğini söyledi nihayet ve Oya’yla ilk gecelerini geçirdiler. Gayet romantik başlayan ertesi günleri, Arzu’nun Oya’yı ziyaret etmeye çalışmasıyla bozuldu maalesef. Arzu’nun Merve’yi görmesinden (bence haklı olarak) çekinen Oya’ya demediğini bırakmadı Serhan Bey. Neymiş efendim, neden gizleneceklermiş? Çünkü kendisi çok büyük fedakarlık ve cesaret gösterip boşanmak istediğini söyledi ya, artık neden gizlesinler? Oya’nın kendisi ile ilgili hiçbir sebebi olamaz, Oya kim ki sonuçta? Serhan cesaret ettiyse buna Oya da bütün dünyaya haykırmalı. Her yaptığına coşkulu alkışlar bekleyen tipik bir erkek psikolojisini gösterdiği için çok bozuldum Serhan’a, ben onu öyle bilmezdim. Serhan tatlım, yüzlerce sebebi olmasına gerek yok, belki Oya’nın canı istemiyor seninle sevgili olduğunu herkese söylemeyi? Daha ilk günden bu kadar hakkı nereden gördün kendinde? O kadar cesurduysan Oya’ya ilk aşık olduğunda ayrılsaydın Merve’den, hem kendine hem eşine dürüst olsaydın, beklemeseydin Oya’yı? Ama yok, Serhan Bey için her şey garanti olacak ve dünya da onun arkasından gelecek.

Daha buna sinirim geçmemişti ki üstüne Serhan’ın bir takım klorlu bahanelerle Oya’yı havuza sokmamasına şahit olduk. Bunu küçük şirin tatlı bir romantizm olarak yorumlayacağımız düşünülmüyor herhalde? Serhan istemediği sürece Oya’ya Sarmaşık’ta yaşam hakkı yok mu misal? Aşk filan değil bu, bildiğin zorbalık. Birtakım erkeklerin bu küçük dağları yaratmış havaları, aşırı manasız hareketlerini aşk göstergesi olarak görmek ve göstermek istemeleri azalarak bitsin istiyorum, çok şey mi bu? Senden daha iyisini beklerdim Serhan, aşırılı yakışıklısın diye her yaptığını hoş göremeyeceğim tatlım.

Bu bölümü unutturacak kadar güzel bir gelecek bölüm hayaliyle iyi seyirler dilerim.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER