Sosyetik Ev Kadınları: Ben almayayım, alana da mani olmayayım

Sosyetik Ev Kadınları: Ben almayayım, alana da mani olmayayım
Reality show severim, yerlisini yabancısından ayırmam, gözetlenecek birileri varsa gözetlerim. Programın kurgu seviyesi ne kadar artar, mevzu ne kadar Gerçek Kesit kıvamı alırsa o kadar severek izlerim programı. "Ne kadar kötü, o kadar iyi"dir nazarımda. Bu yüzden de Kanal D’nin The Real Housewives serilerinden uyarlama programı Sosyetik Ev Kadınları haberlerini gördüğümde çok sevinmiştim. Miş’li geçmiş zaman kullanıyorum zira pek düşündüğüm gibi olmadı ne yazık ki.

Mevzudan eski reality show’ların tadını alamayacağımı program öncesi Hürriyet Pazar’da katılımcıların Hakan Gence’ye verdiği röportajdan anlamıştım aslında. Ortam yine o çok bariz kurgu ortamı, katılımcılar zengin, mevzular tuhaf. İşe uçakla gideninden Elton John’la aynı yerde yemek yiyip kendini zengin hissedenine, Boğaziçi mezunundan sofrasındaki Bafra havyarını anlatanına kadar çay çekirdekle okuyup eğlenecek bütün malzeme mevcut ama gördüm ki bende bunları kaldıracak enerji kalmamış. Kürk güzellemelerini, pelüşün ısıtmaması tespitlerini, ‘Prada ayakkabılarımla ahıra da girerim’, ‘Evimde mutfak kokusuna dayanamam, çocuklarım ben gelmeden yemeklerini bitirmeli’ cümlelerini geyik yapacak kadar bile konuşacak takatim kalmamış.  

Yine de röportajdan sonra ilk bölüme göz attım. Katılımcılar gerçek kimlikleriyle olsa da programın kurgu olduğunu elbette biliyoruz ve buna alışmak herhalde zaman alır katılanlar açısından, o yüzden ilk bölümdeki tutukluklarının ilerleyen bölümlerde gideceğini düşünüyorum. Tutukluk kısmını bir kenara bırakarak söylemek isterim ki konuşmaları takip etmesi oldukça güçtü ve bu güçlüğe değmeyecek kadar sıkıcı bir ilk bölümdü. Bölümden aklımda kalan tek şey cemiyet hayatına girmek için en az yüz bin lira yatırım yapmak gerektiğini öğrendiğim andı, herkes kendi fizibilite çalışmasını buna göre yapsın ve yatırımlarını gözden geçirsin rica ederim. Dediğim gibi, belki bir kaç sene önce olsa eğlenerek izlerdim ama yapamadım, ya yaşlandım ya da gerçek gündemin yorgunuyum, sebebini bilemiyorum ama bildiğim şu ki dizi veya film karakteri olmadıkları sürece izlemek istediğim bir ekip değil bu. Katılımcılara başarılar ve izleyicilere iyi seyirler dilerim. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER