Ragnar! 3. Sezonda Bizi Neler Bekliyor?

Ragnar! 3. Sezonda Bizi Neler Bekliyor?
Travis Fimmel (Ragnar) ile röportaj yapmak için herkes sırada.
History Channel’ın dizisi Vikingler'in Ragnar’ı Travis Fimmel. Kendisini biliyorsunuz yıllar önce bir Calvin Klein reklamında görmüştük. Ama aslında onun kariyeri bir futbolcu olarak başlıyor. Avustralya’nın kırsal kesiminde yaşayan Fimmel’ın bacağı kırılınca futbol kariyeri bitiyor. Ve yeni hedefler aramak için kendisini Amerika’da buluyor. Önce tatlış yüzüyle modellik yapıyor, sonra oyunculuğa başlıyor. 34 yaşındaki oyuncu şimdilerde Vikingler’in yanı sıra, “Warcraft” adlı filmin yapımı için çalışıyor. Ama hikaye burada bitmeyeceğe benziyor; çünkü Fimmel “Yeterince para biriktirdiğinde, Avustralya’ya ailesinin yanına geri dönüp kendi çiftliğini açmayı istiyor.”

Pek popüler Travis Fimmel’in röportajlarından bir derleme:

Yani hala hayal ettiğin çiftlik için para biriktiremedin?
TF: Hayır :) Gerçekten büyük bir çiftlik istiyorum.

Çocukluğunu da düşünürsen, seni böyle bir kariyere sürükleyen neydi?
TF: Hiçbir fikrim yok, gerçekten. Amerika’ya geldiğimde tek isteğim çalışıp para biriktirmekti ve kendimi oyunculukta buldum. 14 yıl kadar oldu, hala nasıl geçtiğini anlamıyorum.

Oyunculuğun sana zor gelen tarafları nedir?
TF: Genellikle egolar. Vikingler’de kimsenin egosu yok. Michael Hirst çok işbirliğine açık biri. Bu gibi işlerde genelde, “ne deniyorsa o” tavrı vardır. Ama Michael bu anlamda gerçekten ilginç biri. Ekip için en zor olan şey muhtemelen sadece İrlanda’nın havası. Sürekli yağmur yağınca, ekipmanların taşınması da zor oluyor. İyi işler, her zaman eğlenceli olmaya daha müsaittir. Eğer iyi bir şey yaptığınızı düşünüyorsanız, ondan zevk alacak daha çok neden bulursunuz.

Yeni sezon çekimlerinden önce bir süre ara verdiniz, Ragnar rolüne geri dönmek zor oldu mu?
TF: Her işin tatil dönüşü ilk haftası çok zordur, hemen bitsin istersiniz. Artık sette hepimiz birbirimizi tanıyoruz, arkadaş olduk. Dolayısıyla tekrar alışmak zor değil. Kostümlerimiz o kadar harika ki, hemen tekrar bizi o zamana götürüveriyor.

Sette çekerken eğlendiğiniz savaş sahneleri de oluyor mu?
TF: Dövüş sahneleri epey heyecanlı geçiyor. Dövüş zaten gösterimizin büyük bir parçası. Ama ben artık dövüşmek için gerçekten yaşlanıyorum :) Bu yüzden yanımda dövüşen birileri olunca mutlu oluyorum. Hatta bazen dövüş sahnelerinden kaçmak istiyorum, sanırım biraz tembelim.

Bu Viking saçına bundan sonra da devam edecek misin, yoksa sadece çekimler bitene kadar mı?
TF: İlk yıl saçım kısacıktı, bu yüzden ekleme yaptılar. Ama evet her gün duş alırken, düşmesinler diye uğraşmak kolay değil.

Üçüncü sezonda bizleri neler bekliyor?
TF: Bu sezon, Kattegat’da tüm olanlara rağmen biz akınlarımıza geri döneceğiz. Görünüşe bakılırsa üstesinden gelinmesi zor, garip olaylarla yüzleşeceğiz. Ragnar yine tekrar kardeşi Rollo ve oğlu Bjorn ile gelecek...

19 Şubat’ta yayınlanmaya başlayacak yeni sezon, ilk ikisi gibi 10 bölüm çekiliyor. Yeni sezonda  yeni isimler de var: Vikingler sahnesinde bundan sonra bir Harbard (Kevin Durand) Kalf (Ben Robson) Fransa’nın İmpraratoru Charles (Lothaire Blutea) ve Prenses Gisla (Morgane Polanski) de var. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER