Ufak Tefek Cinayetler: Serhan Aksak'a söyleceklerim...

Ufak Tefek Cinayetler: Serhan Aksak'a söyleceklerim...
Aksak Family senden ötürü bozulursa Serhan bam küt pat...
2017 yılının en sürprizli dizisi Ufak Tefek Cinayetler dersem yanlış olmaz bence. Bazı kişileri (ben de dahil) fragmanıyla çekmedi bazı kişileri de yayınlanınca bile çekmedi. Oysa -özellikle- son birkaç haftadır 7’den 70’e herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Ve sezonun sürprizi reytingleriyle her geçen gün kendine güç katıyor.

Neydi bu diziyi bu kadar heyecanlı kılan? Erkek izleyicileri bile heyecanla ekran karşısına çekmesinin nedenleri neydi? -Hiç dizi izlemeyen erkek arkadaşlarım bile salı akşamına plan yapmıyor.- Belki bu soruları ve cevapları başka bir yazıda konuşuruz. Bugün burada Serhan Aksak(Mert Fırat) ve evliliğinden bahsetmek istiyorum.


Serhan Beyciğim böyle bakarak kaçamağınızı unutturamazsınız. ^.^


Mis gibi baba & kız <3

Son derece başarılı, fazlaca zeki, iyi kalpli, babalık konusunda tez yazacak bir adam Serhan Aksak. Güzel bir işi, zirvelerde olan eşi, sevimli kızı olan Serhan Aksak son dönemlerde aşk konusunda zayıf düşmeye başladı. Aslında dizinin başından beri en çok merak edilen konu eşi Merve(Aslıhan Gürbüz) ile nasıl evlendiğiydi? Öyle ya türlü türlü entrikalar çeviren, yerlere mayınları özenle döşeyen Merve Aksak iyi niyetli, yardımsever  Serhan’ı nasıl bulmuştu?

Geçtiğimiz hafta Serhan ile Merve’nin tanışma hikayesini ve Merve’nin Serhan’ı avucunun içine alışını net bir şekilde görmüştük. İlk dakikada gördüğü Junior Serhan Aksak’ın ilgi alanlarını öğrenip tak diye kendine bağlamış, bugün de evinin erkeği, kızının babası yapmıştı. Hedefine ulaşmak isteyenler başvurular Merve Aksak’a.^^

Serhan Aksak’ın aşk konusundaki zayıflamasını ise biraz da minnet duygusundan olduğunu düşünüyorum. Öyle ki Oya(Gökçe Bahadır) ile tanışmaları bir tesadüf sonucu oldu. Anksiyete sahibi olan Serhan’a yardım Oya’dan gelince bir nevi hayatını kurtaran kadın oldu ve tutuşsun kalpler. Eğer evliliğini bitirmek istiyorsa Merve’den ayrılıp Oya ya da bir başkası ile evlen ya da evlenme Serhan. Yalnız evliyken Oya ile Merve’yi aldatmana alkış tutamam. Hele de bu saatten sonra asla…

Neden mi?

İtiraf ediyorum. Önce Merve’nin Serhan’ı evliliğine nasıl ikna ettiğini merak ettim. Merve gibi sinsi, hırslı bir kadın Serhan gibi bir adamla nasıl evlenirdi? Merve şeytanın görünür haliydi Serhan ise kanatsız melek. Zıtlıklar birbirini bu kadar çok çekemezdi. Önce Serhan’ın ailesinden görmediği sevgisizliğe yordum. Sonra bir boşluk anında yapılmış olan evliliğe. Değildi, değilmiş… 12. bölüm Merve’nin evliliğine dairdi. Serhan’ı hapse gönderen, kız kardeşini bile zor durumda bırakacak olan abiye en büyük dersi veren Merve Aksak’a alkışlar, konfetiler, balonlar…


İdare etme, olayı çözme... Serhan hep böyle ol ailenleeee...

Abisini köşeye kıstırıp Serhan’ı, evliliğini, itibarını, kızını, kendini kurtaran Merve Aksak işte tam da bu yüzden Merve Aksak. Tamam, Merve’nin Oya ile Serhan’ı yakalayıp onların canını ne şekilde yakacağını görebileceğim sahneleri izlemek isterim. Yalnız tüm bu Merve fedakarlıklarından sonra Serhan Beyciğim sakın ama sakın Merve’yi aldatma, bırakma. Çünkü gördüm ki Merve gerçekten Serhan’ı seviyor. Belki zekasını belki babalığını. Belki de sadece gençlik döneminde elde etmek istediği erkeği. Ama her ne olursa olsun zor anında seni bırakmayan kişiyi bırakamazsın, bırakmamalısın.


Merve bunu görürse bittiniz biliyorsunuz diğmi Serhan Beyciğim& Oya Hanımcığım...

Merve’nin geçmişte yaptıklarıyla masum olmadığını kabul ediyorum. Yalnız Serhan Aksak sen de masum değilsin bugün yaptığın Oya kaçamaklarıyla… Geçmiş, gençlik zamanında yaptığı hatayla Merve’ye fatura da kesemezsin. Eeeeee Serhan Beyciğim masum değiliz hiçbirimiz.

Bu arada ben bayağı bayağı Merve Aksak’ın askerleri moduna da geçmişim.^^

Sevgiler.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER