Şeref Meselesi'nden Sibel'in Stili Mercek Altında

Şeref Meselesi'nden Sibel'in Stili Mercek Altında
Türk dizilerine mesafeli olan biri olarak Şeref Meselesi'ne de uzaktan bakarak başladım. İlk bölümü itibariyle dizinin geniş kitlelere ulaşmak amacıyla kotarıldığı, senaryosundan oyuncu kadrosuna kadar belli plan program çerçevesinde para harcanarak bu işe girişildiği belliydi. Zira dizide günümüzün en popüler genç oyuncuları Kerem Bursin, Yasemin Kay Allen ve Şükrü Özyıldız oynuyor. Kıvanç Tatlıtuğ'un tutmayan son dizisi ve Kenan İmirzalıoğlu'nun olgun çağlarına girmesi sebebiyle piyasada genç jön boşluğu oldu. Tabii yapımcılar bu fırsatı kaçırmadan Kerem Bursin'e bu rolü verdiler. Malumunuz kendisi GQ Türkiye dergisi tarafından 'Man of The Year' seçilmişti. Yanına Yasemin Allen gibi güzel bir kız koyup, plase olarak da Şükrü Özyıldız'ı yerleştirdiler. Formül hazır. Bakalım güzel kız kötü adamı mı, iyi adamı mı seçecek?Mahallede olaysız bir gün geçmiyor.

Türk dizi karakterlerinin stil haritalarını çıkarmaya Aşk-ı Memnu ile başlangıç yaptık. Bihter ve Firdevs Hanım'ın gösterişli giysileri kadınların iştahını kabartırken, semt pazarlarında 'Fatmagül'ün Suçu Ne terliği gelmiştir'e kadar talep yaratan bir kitle ile karşı karşıyayız. Severek izlediğimiz dizideki kadınların giydikleri paltoları, ayakkabıları, elbiseleri hatta kullandıkları rujun markasını bile merak eder olduk.

Dizileri dikkatli bir gözle izleyenler; "mahallede yaşayan bir kızın üzerinde bu gösterişli giysilerin işi ne" ya da "Holding sahibi bir kadınsın bu kadar kötü giyinmeyi nasıl başarıyorsun?" gibi yorumlarla her şeyi detaylı incelemeye özen gösterir oldu. Dizilerdeki karakterlerin kılık kıyafeti bu kadar ilgi çekici halde anlayacağınız. O halde biz de son günlerin "Bizde de styling yapılıyor" diye bağıran dizilerinden 'Şeref Meselesi'ne odaklanıp, mahallenin alımlı ve güzel kızı Sibel'in giyim stilini mercek altına alalım dedik. 


Beni bunlarla etkileyebileceğini sanıyorsan çok yanılıyorsun.

Yasemin Kay Allen, Şeref Meselesi'nde canlandırdığı Sibel karakterini; zeki ama vizyonu gelişmemiş, güzelliğinin farkında ama zihnini geliştirmektense dış görünüşüne fazla dayamış biri olarak tarif ediyor. Babasını erken yaşta kaybettikten sonra erkeklerle ilişkilerinde bu sebeple kararsızlık yaşıyor. Soğukkanlı ama bir o kadar da ateşli. Kıyafetlerini seçerken yeri geldiğinde sevimli elbiselerinin içinde masum, iddialı bir gece kıyafetini giydiğinde ise kendinden emin, seksi havasını ön plana çıkarabiliyor.
 

Hırkasız çıkmam!

Annesi tek başına büyüttüğü biricik kızı için daha lüks ve daha zengin bir hayat isteyedursun Sibel çok büyük hayaller kurmadan mahallesinde mutlu mesut yaşamak ister. Mankenlik yaparak eve katkıda bulunan Sibel de haliyle mahallede modayı takip eden kızlardan biri oluyor. Bu sebeple giyim kuşam konusunda arkadaşlarından bir adım ötede. Diz üstü çizmeleri, çiçek desenli elbiseleri, oversized paltoları ve sade makyajıyla duru güzelliğini ön plana çıkaran seçimlere yöneliyor. 


Güzel elbiseleri giyip kuşanacağım. Senin önünden geçip sana bakmayacağım.

Yasemin Kay Allen günlük hayatında yürümeyi ve motosiklet kullanmayı sevdiği için daha sade kıyafetleri tercih ediyor. Gündüz siyah tayt, bot ve deri mont onun için yeterli olurken Sibel, romantik etkisini bir kenara bırakmadan floral etkiye karşı koyamıyor. Keskin hatlı kesimler onun tarzına uygun değil. Tavrıyla, bakışlarıyla sert görünüşünü yansıtırken duygusal yanını kıyafetleriyle ifade ediyor. Üzerinde pek aksesuar görmediğimiz Sibel altın sarısı, dalgalı saçları varken buna pek gerek duymuyor olmalı.


Yiğit kim bilir yine ne işler peşinde.

Sibel; yeşil, bordo, siyah ve toprak renkleri tercih ederken pudra tonlarının soft etkisinden de yararlanıyor. Gece ve gündüz abartısız makyajıyla çok da çaba harcamasına gerek duymadığı doğal güzelliğini vurguluyor. Derya'nın kendi deyişiyle Sibel için söylediği gibi: 'Bu kızın bu mahallede yaşadığı zengin hayata bayılıyorum Bebek Sahili mi bura' :)
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER