Elçin Sangu ve Barış Arduç'a istek şarkılar

Elçin Sangu ve Barış Arduç'a istek şarkılar
Elçin Sangu ve Barış Arduç’un 10 Kasım’da vizyona girecek sinema filmi Mutluluk Zamanı için yaptıkları ‘Bu Su Hiç Durmaz’ düetine bayıldım, dinlemelere doyamadım. Şarkı zaten tüm zamanlar favorilerimdendir ve şimdiye kadar sadece sahibi Bülent Ortaçgil tarafından değil, başka sanatçılar tarafından da bolca söylenmiştir, o yüzden kötü söyleyeni, idareten okuyanı kilometrelerce öteden tanıyabiliriz. Elçin Sangu ve Barış Arduç ise sanki bu şarkı için yaratılmışlar, öyle içten, öyle sakin, öyle şarkıyı ismine hakkını vererek, su gibi söylemişler, ellerine sağlık.

Bu vesileyle bu ikiliye çok yakışacağını düşündüğüm birkaç şarkı daha geldi aklıma, hemen paylaşmak ve sizin istekleriniz varsa onları da almak isterim.


Yeni Türkü- Yağmurun Elleri

Daha ilk notasından itibaren birini dünyadaki her şeyden daha çok sevmeyi anlatır bana bu şarkı, küçücük bir bakışla çözülebilmeye şükrettirir. Sevmeyi bilmenin ne büyük lütuf olduğunu hatırlatır. Şarkıdaki efsane dinginlik, Elçin Sangu ve Barış Arduç’a çok yakışır bence, darısı bir sonraki filme.


Gözlerine Göz Değmiş- Sezen Aksu

Bir romantik komedi filmine müzik seçsem ilk ekleyeceğim şarkı budur. Şu sözlerin güzelliğine bakar mısınız? ‘Ben beni bilirim, gel gör anlatamam, bir bak içerde hem bahar hem güz/ Dünya malında komşu bağında billa gözüm yok, dururum dümdüz/ Ah yollarına kul kurban olurum, yüz çevirme ben mahvolurum/ Allah aşkına sev, yoksa ben ölürüm, kalbim nöbette bak gece gündüz’. Şarkıyı bir de Elçin Sangu ve Barış Arduç’un o güzelim halleriyle söylediklerini düşünün, fonda sahneler, izleyenlerin gözünde kalpler.


Alev Alev-Feridun Düzağaç

‘Korkuyorum bakışların çarpınca bana’ cümlesine Elçin Sangu ve Barış Arduç’u çok yakıştırıyorum ve kabullenmişlikle umudun, öfkeyle özlemin şahane bir karışımı olan bu şarkıyı birlikte söylediklerini görmeyi çok isterdim, şimdiden gözümün önünde sanki sahne.

  

Eksik Bir Şey-Ezginin Günlüğü

Bugünden itibaren dünyanın tüm filmlerine bu şarkıyı soundtrack yapsalar bir an bile durup da ‘Aa yok artık?’ demem, sinemaya gidişlerimi arttırırım tam tersi. Biliyorum ki başta Leyla ile Mecnun severler olmak üzere birçok izleyici için de yeri ayrıdır bu şarkının. Elçin Sangu ve Barış Arduç’un arasındaki o çok kıymetli ekran kimyası da bu şarkıyla çok iyi gideceğini düşündüklerimden. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER