Empire dizisinin müzikleri Timbaland'a emanet

Empire dizisinin müzikleri Timbaland'a emanet
Müzik dünyası onu "DJ Timmy Tim" olarak tanıdı. 1971 doğumlu Timothy Z. Mosley, evinde hip hop parçalarının arkasına yazdığı materyallerle Missy Elliot'un ilgisini çekince birlikte çalışmaya başladılar ve Magoo'nun da ekibe katılmasıyla üçlü New York'a giderek başarılı R&B grubu Jodeci'nin üyesi ve yapımcısı DeWante Swing ile tanıştı. Swing'in Sista'yı Swing Mob plak şirketine katmasıyla birlikte, Mosley ve Magoo’da bu plak şirketi altında çalışmaya başladı.

Missy Elliott, Mosley ve Magoo kendilerini "Da Bassment" olarak tanıtırlarken, bu isim altında Ginuwine, Playa ve Sugah gibi sanatçıların kayıtlarında aktif rol oynadılar. Ayrıca Mosley, Jodeci’nin 1995 senesindeki albümü "The Show, The After-Party, The Hotel" ile Sista’nın hiç yayınlanmamış ilk albümünde yapımcılık koltuğunda yer aldı ve DeWante Swing bundan sonra Mosley’i "Timbaland" olarak çağırmaya başladı.

Aynı zamanlarda Pharrell Williams ile arkadaşlık kuran Timbaland, sanatçıyla birlikte bazı projelerde yer aldı. Missy Elliott’ın şarkı sözü yazarlığına başlamasıyla birlikte 702 ve MC Lyte gibi sanatçıların albümlerinde konuk müzisyen olarak bulunması, Timbaland'in de bu albümlerin yapımcılığına yardım etmesini sağladı ve ilk ciddi çıkışını 702’nin 1996 tarihli "Steleo" parçasını remixleyerek yaşadı.

Müzik dünyasında hızla tanınmaya başlayan Timbaland, Justin Timberlake'in "Cray Me A River", Nelly Furtado'nun "Morning After Dark" adındaki şarkılarına da imzasını attı ve ününü katladı. Timbaland prodüktörlük, şarkıcılık ve müzik yazarlığının arkasından şimdi de Empire dizisinin müziklerine imza atıyor. Dizi 15 Ocak'ta Amerik ayayınından sadece 1 gün sonra FoxLife Türkiye kanalında yayınlanmaya başlayacak.

Timbaland - Carry Out ft. Justin Timberlake


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER