Fazilet Hanım ve Kızları: Fazilet Hanım’ın dönüşü

Fazilet Hanım ve Kızları: Fazilet Hanım’ın dönüşü
Geçtiğimiz sezon işlerinden olan Fazilet Hanım ve Kızları şov gibi bir bölümle yeni sezonuna başladı. Şov gibi diyorum çünkü her bir Egemen erkeğinden bayağı şov denecek hareketler izledik bu bölüm. İlk sezonda zaman zaman duran hikayesi, çıkmaza girmiş hissettiren olaylarıyla sıkıldığım anlar olmuştu aslında fakat beni devamlı izlemeye çeken bir hava var bu dizide. Ucu açık o kadar çatışma vardı ki, sırf nasıl toplanacak merakıyla inat edip izlemeyi bırakmadım. Yeni sezonunu iple çektiğim Fazilet Hanım kaldığı yerden en isyankar halleriyle sonunda yeniden karşımızda.
 
Final bölümünde Hazan’ı tüm gerçekleri öğrenerek, Hazım Bey’i de  Ece’yle düşünürken bile midemi bulandıran bir bağ kurduğunu resmileştirerek bırakmıştık. Öncelikle Hazım Egemen antiliğim konusunda içimi dökerek başlamak istiyorum. Aklım da midem de almıyor açıkçası. Ece’nin durumuna üzülerek ‘yardım eliyim ben sadece’ ayaklarını da hiç yemiyorum maalesef. İlk günden beri pat diye ona olan ilgisini gözümüze sokmuşlardı bile. Azimle bu yolda ilerleyerek hatta ilerlemek ne kelime koşar adımlarla yeni sezonun ilk bölümünde müthiş bir ikili yaratıp evlilik masasına oturtmaları… Bilemiyorum fazla cesur bir senaryo gördüm. Dürüst olmak gerekirse biraz da itildim aslında.
 
Fazilet’ten kızını isteyen Hazım karşısında ben gerildim izlerken. Sebebim de Fazilet’in  ‘Oh yaşadık, yalı benimdir!’ hırsıyla kızı hemen verir diye düşünmemdi tabii ki. İlk anda Hazım’a ters yaptı ama yine dediğimize geldi! Ah Fazilet ne yapacağız senle! İyi-kötü hangi tarafa koyacağımı şaşırdım, mümkünatı yok bulamıyorum yolumu. Bir an gerçekten kızını yedirmeyeceğini düşünmüştüm oysa. Yine üzdün Fazilet Hanım.
 
Yalıda evlilik krizinin yaşandığı sırada açıkçası benim daha çok ilgimi çeken HazSin-YağHaz kavgalarına gelelim biz en iyisi. Söyleyeceklerimle shiplenen iki tarafın hayranlarını kırmak istemem ama gerçekten biraz sinir olmaya başladım. Dizi gidişatı açısından güzel bir çatışma yarattığı kesin. Özellikle geçen sezonun aksine ilk bölümden YağHaz oluşumu için, 13 bölümde atamadıkları zemini attıklarını düşünüyorum. Dizinin ilk bölümünde yarattıkları Yağız ve Hazan çatışması ikili için daima umut oluşturdu. Sinan’ın da Hazan’a olan yalanı bu umudu besledi. Yani en başından beri planlanan çiftin YağHaz olduğuna inananlardanım. Bu bölüm Sinan’ın önce Hazan’a koşması sonra kendini dağıtması, uzaklaşma girişimi sonra tekrar gidip kıskanmaya başlaması gibi ne yapacağını bilmeyen tavırlarına haftaya Yağız’ın evinde tüy dikecek olmasını da eklersek HazSin işi yaş görünüyor artık. Bu ikilinin arasındaki gerginliğe rağmen Yağız’ın da hala sertçe Hazan’a çıkışması yine işi döngüye sokuyor. Yahu bırak bir kızı, git güven oluştur, bu nasıl bir buzdolaplığıdır arkadaş?! Bu karmaşayı bilemem de ben Deniz Baysal’dan babasının güçlü kızının daha da güçlenerek dev bir karaktere dönüşümünü izlemeyi çok isterim. Fazlaca yakışır çünkü.
 
Dizinin olmazsa olmaz karakteri, ortalık karıştırıcısı Yasemin bir yandan, Selin’in Yasin’in peşinde koşmasıyla olayları büyütecek olması diğer yandan bol hikayeli bir yola girilmesi de güzel oldu. Tabii evlilik masasında Hazım Bey ve Ece’yi görünce Selin’in o evi başlarına yıkmayacağını umut ediyoruz öncelikle. Ayrıca aynı gıcıklığıyla karakterini yaşatıyor olması tebriği hak ediyor. O da ilerde gizli nikah kıyarak Yasin’le evlenip yalıya getirirse oh mis tadından yenmez!
 
Üvey evlat konusuna henüz girilmemesi de ilgimi çeken bir diğer olay oldu. Zamanı geldiğinde patlayacak bir büyük bomba da orada yatıyor. Ece Egemen Hanım’ı izlerken ne kadar güçlü kalabilirim bilemiyorum gerçekten. Anneliği geçtim kendisine babalık bile yapan ablasına davranışlarından dolayı onu da kara listeye ekleyeceğim sanırım haftaya. Bol Fazilet Hanım bağırışları, feryat figanlarıyla ilk bölümümüzü atlattık neyse ki. Yeni sezonuyla reytingler de şansı bol olsun o zaman!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER