Mr. Mercedes: Katilinizi nasıl alırdınız?

Mr. Mercedes: Katilinizi nasıl alırdınız?
Televizyonun ve sinemanın en çok beslendiği yazarlardan birisi kuşkusuz Stephen King. Kara Kule serisinin ilk filmi kısa süre önce vizyona girdi, It (O) romanından uyarlama film yolda geliyor. The Mist'ten uyarlama dizinin sezonu daha yeni bitti.

Elimizde bir de yetmezmiş gibi Mr. Mercedes romanından uyarlama yeni bir dizi var. 2014'te piyasaya çıkan romanın uyarlaması ağustos ayının başlarında ekrana gelmeye başladı. Daha önce You Me Her dizisini de tanıttığım Amerika'nın kablolu kanallarından Audience'ta yayınlanmaya devam ediyor. Sezonu ise 10 bölüm sürecek. Peki, nasıl bir diziden bahsediyoruz?

King'in romanı David E. Kelley tarafından uyarlandı. Kelley son olarak HBO kanalında yayınlanan, oldukça beğenilen ve o da roman uyarlaması olan Big Little Lies dizisini hazırlamıştı. Başrollerde ise kafamda hala Deli Göz Moody olarak yer alan Brendan Gleeson ve Penny Dreadful'la bildiğim(iz) Harry Treadaway ikilisi yer alıyorlar. Hatta söylemesi ayıp Treadway yerine ilk başta Anton Yelchin'le anlaşılmıştı ama kendisi vahim bir kazada hayatını kaybedince kadro değişikliğine gidildi.

Mr. Mercedes, esasen bir dedektiflik hikayesi. Emekli dedektif Bill Hodges, 16 kişiyi tek seferde üstlerine araba sürerek öldüren bir katili görev zamanında yakalayamamış, dava hala açık durumda. Katil, suçu çalıntı bir Mercedes'le işlediği için medyada 'Mr. Mercedes' olarak bilinir olmuş. Hala da aklında yer edinen bir olay.

Genç, zeki ve psikopat Brady Hartsfield, aynı zamanda gerçek Mr. Mercedes. Hodges emekli olsa da kendisini unutmamış, hatta dikkatini yeniden ona veriyor. İkili arasında dizinin başlamasıyla birlikte online bir kedi-fare oyununun başladığına tanık oluyoruz. Brady, çeşitli şekillerde Hodges'ı rahatsız etmeye başlayınca o da kararlı şekilde katil arayışlarına devam ediyor. Ancak ikilinin mücadelesinin ölümcül ve gerçek bazı sonuçları oluyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER