Mary Kills People: Bazen biri gelsin de öldürsün istersin

Mary Kills People: Bazen biri gelsin de öldürsün istersin
Ötenazi ya da destekli intihar hakkında düşünme fırsatınız oldu mu?

Çoğu ülkede yasak, esnek olanlarda bile belli kurallara tabi durumda. Pek çok insan da öncelikle dini sebeplerden dolayı direkt olarak karşılar. Dini sebepleri bir kenara bırakırsak bana kalırsa insanın kendisinin karar vereceği ve sonuçlarıyla yüzleşeceği türden bir uygulama. Gerçi kenara bırakmazsak bile günahıyla sevabıyla kişinin sorumluluğunda olduğunu düşünüyorum.

Kanada'nın Global kanalında ocak ayında yeni bir drama dizisi başladı. Altı bölümlık ilk sezonuyla ekrana gelen Mary Kills People ikinci sezon onayını da aldı. Başrollerinde ise Caroline Dhavernas, Jay Ryan ve Richard Short yer alıyorlar. Peki, nasıl bir diziden bahsediyoruz?

Dr. Mary Harris, bir hastanenin acil servisinde çalışıyor ve bir yandan da ek işini yürütüyor. Bahsettiğimiz iş ise ölümcül hastalıkları nedeniyle az zamanı kalmış insanlara istedikleri koşullarda 'destekli intihar' hizmeti sağlamak.

Mary, bir kişinin ölme kararını kendi özgür iradesiyle verip yardım alabileceğine inanan bir kişi. Yani ölmek üzere olan kişilere hizmet olarak yaptığı işini aynı zamanda istediği için de devam ettiriyor. Bekar bir anne olan ana karakter, karşılığında aldığı ücretle eski eşine destek bile çıkıyor.

Ayrıca bu yolda yanlız da değil. Hastalarını aynı hastanede çalıştığı hemşire Annie sayesinde buluyor. Kullanacağı ilaçları ise ortağı Des'in bağlantıları sayesinde elde ediyor. Sonrasında da uygun ortamı sağladıklarında Des ile hasta kişiye huzurlu bir ölüm hediye ediyorlar. Ancak Des ve Mary için her şey yolunda giderken polisin radarını girmeleriyle işler karışmaya başlıyor. Bunun ilk adımı da Dedektif Ben Wesley'in az zamanı kalmış Joel olarak Mary'nin hayatına girmesi oluyor.

Dizinin konusu genel olarak bu şekilde.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER