Engin Akyürek’e Endonezya’dan mesaj var!

Engin Akyürek’e Endonezya’dan mesaj var!
Bu hafta sizlere sosyal medyanın gücü sayesinde tanıştığım Endonezyalı Engin Akyürek fanları hakkında bir yazı hazırladım. Uzun süre sonra ilk kez birine olan hayranlığın, sevginin toplum yararına dönüşmesi beni etkiledi. Bu yazıyı dikkat çekici kılan konu;  Endonezyalı fanların sadece oyuncu özelinde paylaşım yapmayıp, oyuncunun Türkiye’de gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk kampanyalarından esinlenerek kendi ülkelerinde de benzer kampanyalar düzenlemeleri oldu. Endonezya’da Türk dizileri hakkında Soraya Film ile gerçekleştirdiğim röportaj sonrası ilginç bir olay başıma geldi. Yazım yayına alındıktan sonra Twitter hesabıma onlarca ileti yağdı. İlk başta ne olduğunu anlamadım. Gelen yorumları okuyunca Engin Akyürek‘in Endonezyalı fanlarının önceki yazımda oyuncudan bahsetmediğim için bana sitem ettiğini gördüm. Fanlara ulaşıp oyuncu hakkında görüşlerini ve Endonezya’da gerçekleştirdikleri fan faaliyetleri hakkında detaylı bilgi aldım. Bana yardımcı olduğu için öncelikle Lina’ya ve tüm Endonezyalı Engin Akyürek fanlarına teşekkür ederim. :) Keyifli okumalar. Kara Para Aşk ile başlayan Engin Akyürek hayranlığı

Türk dizilerinin konusu, aile hayatını yansıtması, güçlü erkek figürlerinin ön planda olması ve en önemlisi Türkiye’nin batılılaşmış bir ülke olması Endonezyalı seyirciler tarafından dizilerin daha çok izlenmesini sağlıyor. 

Engin Akyürek’in Endonezyalı seyirci ile tanışması 2015 yılı Ekim ayında Kara Para Aşk dizisinin televizyonlarda yayınlanmasıyla başlıyor. Dizinin bol aksiyonlu polisiye senaryosunun yanı sıra güçlü bir aşk hikayesini de yansıtıyor olması her yaştan kadın izleyiciyi ekrana bağlıyor. Özellikle canlandırdığı güçlü erkek figürü ile Engin Akyürek seyircinin kalbini çalıyor ve Endonezya’da ciddi bir hayran kitlesine sahip oluyor.

Oyuncunun hayranları ilk önce sosyal medya üzerinden iletişim kurarak online toplantılar düzenliyor. Kendi imkanlarıyla oyuncuya Endonezya’da resmi websitesi kuruyorlar. (http://sahabatenginakyurekindonesia.com/) Sitede oyuncunun yer aldığı önceki yapımlar, mevcut projeleri ve oyuncu hakkında haberler güncel olarak yer alıyor. Ayrıca fanlar Kafasınagöre Dergisi’nde oyuncu hakkında yayınlanan röportaj ve yazılarını sitede Bahasa diline çevirip daha fazla kişiye ulaşmasını sağlıyorlar. Engin Akyürek’ten esinlenerek sosyal sorumluluk kampanyaları düzenliyorlar. 

Endonezyalı fanlar sadece oyuncu hakkında sosyal medya üzerinden konuşmuyorlar. Engin Akyürek’in Türkiye’de gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk faaliyetlerinden esinlenerek aynı şekilde kendi ülkelerinde oyuncu adına sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyorlar. İlk kez Haziran 2016’da bir etkinlikte buluşan Endonezyalı fanlar daha sonra bunu düzenli hale getirip bir çok sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Oyuncunun doğum günü dahil olmak üzere özel günlerde bir araya gelip, bağış toplayıp ihtiyacı olan vakıflara ulaştırıyorlar. Kanser Vakfı’nda tedavi gören çocuklara, Jakarta’da ihtiyacı olan ailelere gıda, kitap ve kırtasiye ürünü yardımı gerçekleştiriyorlar. Java’da kimsesiz çocuklara destek amaçlı bağış kampanyaları düzenliyorlar. Hatta bir kısım Endonezyalı fanlar oyuncunun Türkiye’de destek verdiği ‘’Bir Dileğim Var’’ Vakfı’na bağış bile gerçekleştirmişler. Oyuncuya olan sevgilerini sadece sosyal medya üzerinden paylaşımlarla değil, gerçek ve hayırsever eylemlerle göstermeleri bana göre işin en güzel kısmını oluşturuyor. Başarılı bir Türk oyuncunun dünyanın bir ucunda bu kadar popüler olmasının yanısıra, oradaki insanları topluma faydalı projelere yönelten ilhamı veriyor olması gerçekten çok güzel. Hayranlarından oyuncuya mesaj var! :)

Röportajı gerçekleştirdiğim Endonezyalı Engin Akyürek fanlarının mesajını sizlere birinci ağızdan iletmek isterim. 

‘’ Engin, 
Endonezyalı hayranların olarak seni çok seviyoruz. Çok uzakta olsak bile seni desteklemeye ve izlemeye devam edeceğiz. Senin kocaman bir yüreğin olduğunuz bildiğimiz için seni her zaman çok seveceğiz. 
Lütfen değişme ve hep olduğun gibi kal, bizim için çok özelsin’’.Umarım bu yazı Engin Bey’e ulaşır. Okuma fırsatı olursa Endonezyalı fanları oldukça sevinecek. Bu konuda sizlerden yardım bekliyorum sevgili Engin Akyürek fanları:)

Herhangi bir sorunuz olursa bana e-mail ile ulaşabilirisiniz. 

Sevgiyle kalın.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER