İzlemeye doyamadıklarımızda bu hafta: Çocuktan Al Haberi

İzlemeye doyamadıklarımızda bu hafta: Çocuktan Al Haberi
Uzun zamandır en severek izlediğim, bozulmasın diye gözümden sakındığım program Show TV’de yayınlanan Çocuktan Al Haberi. Daha önce benzerlerini farklı sunucularla izlediğimiz program, en güzel halini Evrim Akın’la buldu gibime geliyor. Hafta sonları akşamüstü yayınlanarak başlayan program, Temmuz başından beri ünlü konuklarla Cumartesi-Pazar akşamları ekranı renklendiriyor.

Programdaki çocukların her biri birbirinden akıllı, birinin dediğine gülerken öbürünün cevabını kaçırıyor insan. Hepsi büyümüş de küçülmüşlükten uzak, her cevapları dünyanın en normal şeyiymiş gibi davranıyorlar. O yaşta bir çocuktan beklenmeyecek olgunlukta veya zekâda bir takım cümleler kurarlarken o kadar bunun aksi zaten mümkün değilmiş gibi bir halleri var ki her birini başa alıp tekrar izleyesim geliyor,  hepsi çok mutlu olsun, ayaklarına taş değmesin inşallah.

Programı bu kadar izlenebilir hale getirebilen şeylerden biri de elbette Evrim Akın’ın sunumu. Kendini zerre çocukların önüne koymadan, onlarla program dışında da vakit geçirdiğini ve hepsini tanıdığını hissettiren sıcak bir anlatımı var Evrim Hanım’ın. O kadar baldan tatlı çocuğun yanında aklı olan kimsenin zaten kendini öne çıkartmaya çalışmayacağını düşünebilirsiniz ama işte tam da o nokta yetişkinlerin basiretsiz dünyasına geçtiğimiz yer. Karşısındaki çocuk bile olsa ondan rol çalmaya çalışan insan kaynıyor uzay boşluğu. Yarışmadaki çocukları izlerken hem onların zekâsı, iyi kalpliliği, hayvan severliği ve eşsiz makullükleri karşısında sonsuz bir umut doluyor içime, hem de bu kadar ışıl ışıl çocukların olduğu bir dünyanın nasıl böyle kötülük fışkırabilen bir yer olduğunu merak edip duruyorum.  

Dilerim programı daha uzun süre izleriz ve dilerim hayatımızdaki çocukların bize doğruyu göstermelerine izin veririz. İyi seyirler. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER