Fazilet Hanım ve Kızları: Yeni sezonda Hazan ve Sinan

Fazilet Hanım ve Kızları: Yeni sezonda Hazan ve Sinan
Geçtiğimiz sezon boyunca Star TV’de yayınlanan “Fazilet Hanım ve Kızları” dizisi, spor salonunda başlayan aşk hikayesinin kahramanları Sinan ve Hazan’la hayat bulmuştu.  Hazan, Sinan’ı yıllarca uzaktan sevmişti. Kimselere söyleyemediği, tek taraflı bir aşktı bu...  Hazan’ın sadece kendine itiraf edebildiği ve yüreğinde büyüttüğü sevdaydı. Hazan içinde yaşattığı büyük aşkın yanı sıra evin erkeği gibiydi de... Kardeşine ve ailesine bakabilmek için çocukluğunu, genç kızlığını yaşayamadığı gibi asla gerçekleşemeyeceğini düşündüğü aşkını da kendi içinde yaşıyordu. 

Sinan ise, Hazım Egemen Yalısı'nın asi, inat ve ele avuca sığmayan çocuğuydu. Her gecenin sabahında farklı farklı limanlarda gün doğumunu selamlayan, oradan oraya savrulan, henüz aşkla tanışmamış bir genç. İşte tam da bu noktada hayat buluyor, Hazan ve Sinan’ın hikayesi.

Hazan’ın el değmemiş aşkı Sinan’ın onca kadına rağmen el değmemiş yüreği ile buluşuyor. Elbette ki bu hikaye çok da kolay olmayacaktı. Bu aşkın sınavı daha  ilk bölümde bir otel odasında başlıyor. Sinan’ın aşktan habersiz çocuksu yüreği, söylediği hoyratça yalan, ilerleyen bölümlerde bu uğurda vereceği mücadeleyi gösteriyordu. Diğer taraftan, herşeyden habersiz olan Hazan, Sinan’ı korumak adına bindiği arabada bu aşkın ateşini yaktığının farkında değildi. Kendince kimsenin bilmediği, öğrenemeyeceği ve asla gerçekleşemeyeceğine inandığı sevdasını korumak için oradaydı. Bu andan itibaren hiç ayrılmayacaktı elleri. Kadınsılığa inatla kafa tutan Hazan ve içinde bulunduğu düzene isyan eden Sinan, bu aşkın içinde yanacaklar, ama inkar edecekler ve kaçacaklardı. Fakat kaçtıkça birbirlerine geri döneceklerdi.

On üç bölüm boyunca da öyle oldu zaten. Her ikisi de bu aşktan kaçtılar ama kaçtıkça daha şiddetli daha tutkulu bir halde birbirlerine geri döndüler.  Hazan kendini bu aşka teslim etti ve “Sen varsın” dedi  ama daha koşar adımlarla uzaklaşan Sinan’ı hesaba katmamıştı. "Ben asla aşık olmam, olamam” diyen Sinan ve “Biliyorum, kıracak kalbimi” diyen Hazan, bu durumda  da birbirlerine ne kadar çok benzediklerini bir kez daha bize hissettirdiler. 

On ikinci bölümde birleşti elleri... Teslim olma sırası artık Sinan’daydı. “Ben aşık oldum” dedi Sinan. “Ben acımı dün gece beş kadınla paylaştım” diyen adam, tıpkı sevgili Elif Şafak’ın dediği gibi “tam ortasındaydı aşkın, merkezinde...” Dolu dolu geçen on üç  bölüm sonunda, bütün engellere karşı dimdik  durmayı başarmıştı, bu aşk... Her kaçışta birbirlerini yeniden bulmuşlar, her düşüş sonrası ise daha güçlü ayağa kalkmışlardı.“Seni asla kaybetmeyeceğim” diyen Sinan ve “Sakın bırakma! Ne olursa olsun sakın beni bırakma” diyen  Hazan,  yeni sezonda ne olursa olsun birbirlerinden asla vazgeçmeyeceklerini, hatta aşk uğruna nelerden vazgeçebileceklerini, önce kendi kendileriyle sonra çevrelerindekilerle verecekleri mücadelenin mesajını izleyiciye çok net aktarmışlardı.

Yeni sezonda, Sinan’ın Hazan’la yüzleşmesini ve onu geri kazanabilmek adına neler yapabileceğini ve bütün bunlar yaşanırken kendini tekrar tekrar buluşunu izleyeceğiz. “Aşkın büyüttüğü adam”  diyeceğiz  Sinan’a. Tıpkı Şems’in dediği gibi “Her hakiki aşk, umulmadık dönüşümlere yol açar ve aşk bir milad demektir. Şayet aşktan önce ve sonra hiç değişmiyor aynı insan olarak kalabiliyorsak, yeterince sevmemişiz demektir. Eğer ki birini yürekten seviyorsan, onun için yapabileceğin en anlamlı şey değişmektir.” Hazan’ın da kendisiyle yüzleşmesi olacak bu. Yıllardır pamuklara sarıp sarmaladığı, herkesten sakındığı aşkına sahip çıkıp, Sinan’ı hatalarıyla da kabul edebileceğini,  bütün olanlara rağmen Sinan’a sıkı sıkıya nasıl tutunduğunu, izleyeceğiz.

Bütün zorlukları el ele aşarak, “Aşk herşeyi affeder” diyecek olan Sinan ve Hazan’ın hikayesini sabırsızlıkla bekliyoruz.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER