Dünya Güzellerim: Hindistan yavaştan kendini sevdirir

Dünya Güzellerim: Hindistan yavaştan kendini sevdirir
Show TV’nin uzun zamandır beklenen Dünya Güzellerim programına 21 Haziran’da kavuştuk. Bülent Ersoy, Banu Alkan, Safiye Soyman ve Burcu Esmersoy’un Hindistan seyahatlerine an be an şahit olacağımız program, Bülent Ersoy’un havaalanında 40 bavulla çekilen fotoğraflarından Ayşe Arman’la yapılan sayfalarca röportaja kadar türlü çeşitli yöntemle beklentimizi yükseltti, haliyle ilk bölümde büyük merakla aldık ekran başında yerimizi.

Programla ilgili düşüncelerimi yazmadan önce Burcu Esmersoy’un çok beğendiğim biri olduğunu ve onun için hayal ettiğim kariyerde bu ekiple Hindistan yolculuğu yapmak olmadığını belirtmek isterim. ‘Burcu halinden memnun, sana ne oluyor?’ diye sorarsanız haklı olursunuz elbette, yine de ilk çıktığı yıllarda Okan Bayülgen’in programına bağlanıp telefon suratlarına kapanan insanları izler gibi oldum ona bakarken biraz.

Bülent Ersoy, Safiye Soyman ve Banu Alkan normal şartlarda iki saatlik bir talk show’a katılsalar da merak uyandıracak ve kendilerini izlettirecek bir ekip. Bir Cuma akşamı Beyaz Show’da yaşanıp bitebilecek bir etkinliğin uzun bir Hindistan seyahatine yayılmasına ne gerek olduğu sorusunun cevabını gördüm programda bir nevi, evet gerek yokmuş. Bundan on sene önce olsa belki çok şaşırırdık olan bitene, çok gülerdik eğlenirdik ama artık her ünlünün hayatını 24 saat Instagram’dan ya da türlü çeşitli bin tane sosyal medya kanalından izleyebildiğimiz bir dünyadayız, ünlüye doymuş taşmışız. Kardashianlar’ı izlemek bile bazen sıkıcı gelirken Banu Alkan’ın kariyerini dinlerken aşırı sinirlenen Bülent Ersoy’u neden izleyelim? Program eski zamanlara ait gibi geldi bana, Banu Alkan-Murat Taşdemir’i bir evde izlerken çok eğlendiğimiz, Safiye ve Faik ekrana çıktığında buna çok güldüğümüz yıllara. Artık her absürtlüğe o kadar kolay erişiyor ki herkes, programda akla hayale gelmeyecek bir şey yaşanma ihtimali yok, sıradan bir Biri Bizi Gözetliyor türevi izlemekten farklı olabileceğine inanmamız için bir sebep yok.

Ekranda açık olduğunda izlenmez mi? İzlenir. İzlenirken gülünmez mi? Gülünür. Özellikle takip edilecek ve çok iyi bir fikir olduğuna inanılacak bir program mı? Bence öyle olmamış. İzleyenlere iyi seyirler diler, seyahati bitiren ekibe geçmiş olsun dileklerimi iletirim.

*Mazhar Alanson’un pek sevdiğim Hindistan şarkısından, alır beni senden bana getirir diye devam eden dize 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER