Dada Dandinista: N’apıyorsun sen Okan?

Dada Dandinista: N’apıyorsun sen Okan?
                  Dada Dandinista, her cumartesi 23:30'da Star TV'de

Dada Dandinista dün 6.bölümüyle Star Tv ekranlarındaydı. Gecenin konukları arasında Erkan Kolçak Köstendil, Canan Şimşek, Ece Seçkin, Ferman Toprak yer alıyordu. Engin Hepileri ve Elena Viunova, 19:40 uçağı ile Denizli’den İstanbul’a dönüp programa katılacaklardı ancak yoğun sis nedeniyle THY seferleri iptal oldu ve sadece Engin Hepileri ara ara canlı telefon bağlantılarıyla programa katılmaya çalıştı.

Aslında Engin Hepileri’nin programa bu şekilde katılabilmesi Dada’nın dünkü bölümünde izleyenleri hayrete düşüren o meşhur hayra vesile oldu bana kalırsa. Zira Bayülgen’in programına Denizli’den Nilay Yılmaz adında bir hanımefendi telefonla bağlandı ve programda babasının akciğer kanseri olduğunu söylerken aynı zamanda babasının terminal dönemde olduğunu söyledi. Yani babası kısa tabirle tıptaki ‘ex’ konumundaydı’. Programda babasıyla birlikte bu hastalıkla yaşayanlar için de insanların duyarlı olmalarını istedi (kendisi de halihazırda bir sosyal sorumluluk projesi yürüttüğünü belirtti) ve babasının sıkı bir Ferman Toprak fanı olduğunu söyledi. Bunun üzerine Ferman Toprak, babasına özel bir tespih gönderdi ve popüler şarkısı ‘’Hayatı Tesbih Yapmışım’’ı babası için seslendirdi.  Ardından Okan Bayülgen de çoğu kişiyi ikiye bölen bir jest yaptı Nilay Hanım’a. Okan Bayülgen, Nilay Yılmaz’a babasının Engin Hepileri hayranı olup olmadığını sordu ve Nilay Hanım, bu soruya olumlu yanıt vermekle birlikte babasının Hepileri’yi gençliğindeki aktörlere benzettiğini söyledi. Bunun üzerine Okan Bayülgen, yeniden Engin Hepileri’ye bağlandı ve durumu anlattı. Hepileri de taahütsüz,içten bir şekilde ertesi sabah Nilay’ın ailesini ziyaret edeceğini söyledi ve Nilay’ı canlı yayında öyle mutlu etti ki o hissiyatın gerçekten yaşanması gerektiğini düşünüyorum.

Program sırasında atılan tweetleri de takip ettim. Okan Bayülgen, bu hayrı yaparken gülümsüyordu. Hatta bazılarına göre koptu kopacak. Şahsen ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Evet Okan Bayülgen, konukları ve seyircilerinin en ufak bir pürüzünü,hatasını görsün kendisine malzeme çıkarır. Güzel güzel eğlenir ve çoğunlukla konukların da hoşuna gider. Ama orada tek dileği, kafasındaki iyiliği gerçekleştirmekti. Bunu yapacağı için de mutluydu ve bu gülme dürtüsünün Okan Bayülgen için bir hissiyat olduğunu düşünüyorum. Yani Okan Bayülgen, gayet samimi bir şekilde Nilay Hanım’a unutulmayacak bir jest yaptı ve Engin Hepileri de ‘’sanatçı’’ kavramının ne demek olduğunu herkese göstermiş oldu.

Öte yandan programda Erkan Kolçak Köstendil, hem inceden inceye Okan Bayülgen’i kısa sözleriyle tatlı bir şekilde mağlup ederken Ulan İstanbul’daki karakterinin neden bu kadar başarılı, Yağmur: Kıyamet Çiçeği’nin neden bu kadar kıymetli olduğunu söylerken sinema sektörünün de genel bir panoramasını çizdi. Tabi Okan Bayülgen, önce Erkan Kolçak Köstendil’in gözlerine ve ismine takılmaya başlayınca olanlar oldu.Erkan Kolçak Köstendil’in isminin zor söylendiğini hatta bunun sevişirken bile etki ettiğini söyledi ama Erkan Kolçak Köstendil, zoru sevenleri şey yapıyoruz o zaman… diyerek Okan Bayülgen’in de takdirini kazandı.

               Napiyim bakmim mi?

Medya Arkası bölümü bu sefer 2 taneydi. Bu Tarz Benim, Ahmet Çakar’ın (Okan Bayülgen’in deyimiyle felsefi) spor programı, çeşitli sabah kuşağı programlarından oluşan kolajlar cidden bu sefer iyi seçilmiş ve eğlenceliydi. Okan Bayülgen’in videolarla ilgili yaptığı benzetmeler de cabasıydı zaten. Bazen abuk yerlerden giriyor ama bazen de lafı gediğine oturtturuyor bence.  Misal Canan Şimşek’in klibinde belki biraz edepsiz ve uygunsuz bir şekilde tasvir etti ama gayet de komikti bence. O benzetme de duvara sürtünen sanatçı koreografilerdi. Hoşuma gitti bu durum.

Ece Seçkin’i ilk defa izledim. Okan Bayülgen’in dediği gibi zarif,seksi, güzel ve sesi kadife gibiydi. Ulan İstanbul’un hit parçası Yanarım’a öyle bir yorum kattı ki level atlattı baya. Seslendirdiği şarkılar da öyleydi.

          Yeni yıla Ece Seçkin ile birlikte girmek isteyenler 31 Aralık Hilton Convention Hall 2'de gerçekleşecek ''New Year 2015'' e şimdiden biletlerini alsın derim

Programın geri kalanında ise 18 Aralık’ta Okan Bayülgen tarafından seslendirilecek ve Zorlu Center PSM’de gerçekleşecek , "Şeb-i Arûs" ile ilgili konuşuldu. Bayülgen, Mevlana’nın sözlerini seslendirecek.

          18 Aralık 20:30'da Zorlu Center PSM'de..

Ben aslında doğru düzgün talk-show izleyen biri değilimdir. Hakkını vermek lazım tabi Beyazıt Öztürk bu işin ustası. Mesut Yar desen muhabbet konusunda tecrübeli ama Okan Bayülgen’in özellikle Dada’sından ayrı keyif alıyorum. Okan Bayülgen, bu programda Kanal D’deki şovlarına göre biraz daha üsturuplu, naif ve entelektüel tarafını gösteren davranışlarda bulunuyor. Bence iyi de yapıyor. Ama dediğim gibi malzemeyi bulursa kullanmaktan da vazgeçmiyor. Tüm bunlara rağmen Okan Bayülgen’in, konuklarıyla yer yer alaylı sohbetleri olsa da samimiyeti olduğunu düşünüyorum. Hadi şunu da yapayım, bu da olsun diye geçiştirecek bir sunucu değil ki rejiyle de kafa buluyor ara sıra.

Kısacası, Dada Dandinista ile beraber Okan Bayülgen’i daha iyi tanıdığımı düşünüyorum. Zaten ben onu Shrek,Garfield gibi filmlerde yaptığı dublajlarıyla tanıyordum daha çok. Bir gün muhabbet de etmek isterim açıkçası. En azından kendini kasmıyor. Bohem,dağınık ama açık sözlü. Dün tweetlere de şöyle bir bakınca şunu çıkardım: ‘’Okan Bayülgen, herkes tarafından sevilecek bir adam değil. Okan da zaten bunun peşinde değil. İşte ben o yüzden seviyorum.’’  Dünkü programda da yaptığı jest gayet samimi ve içtendi. Kurmaca bir telefon ya da Okan’ın prim yaptığını düşünmüyorum bu hayır işinden. Umarım Nilay Yılmaz ve babası da çok mutlu olmuştur. Ve ben inanıyorum Engin Hepileri mutlaka onları ziyaret etmiştir. Keyifli de bir programdı. Programın sonuna kadar da bir an olsun gözlerim şişmedi, esnemedim. Okan Bayülgen, gerçekten de uykusuzların kralı. Önümüzdeki bölümlerde yeşilçamın kült avantürlerine de el atacağı söylentisi var. Umarım bu gerçekleşir. 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER