Kiralık Aşk: Anka kuşu ile deniz feneri masalındaki repliklerin büyüsü - 1. Kısım

Kiralık Aşk: Anka kuşu ile deniz feneri masalındaki repliklerin büyüsü - 1. Kısım
Uzun zamandır kendimi yaptıklarıma tanım bulamaz bir halde buluyorum ki bu hiç alışık olduğum bir durum değil. Bu satırları yazarken bile inanmayan gözlerle kendimi seyreyliyorum. Bana ne oldu daha doğrusu içinde bulunduğum anlam veremediğim bu halin tıpta geçerli bir adı var mı? Gönülden rahatlayarak diyebilirim ki bu halin bir adı var ve yalnız değilim. Kırklı yaşlarının başında olan biri için deli, hayalperest, aklını kaybetmiş, hatta bağımlı diyen bile oldu. Peki ben bu durumdan şikayetçi miyim asla. Hayatımın en özel zamanlarını yaşıyorum. Tıptaki adını geçersek ben de tıpkı sizler gibi Kiralık Aşk sevdalısı bir insanım. Paylaştığımız bu bizi bizden başkası anlamaz durumlarının müsebbibi olan salt dizi olamayan bu masalı kendi penceremden yorumlayarak sizlerle paylaştım hep. Zamanı mı bilemesem de bir cesaret gösterip kendimi başka şekilde anlatma yolunu seçmek istedim. Kendi Kiralık Aşk masalımın iz düşümlerini, aynamdaki yansımasını farklı bir şekilde size aktarmak niyetindeyim.
 
Bana göre bu masalın asıl büyüsü oyuncuların ŞAHANE (Ömer İplikçi style )oynadıkları ve hepimizi etkisi altına alarak hissettirdikleri Meriç Hanım'ın kaleminden ruhumuza üfleyen kelimeleridir. Bir çoğunu ezbere bildiğimiz sıklıkla gündelik hayatımızda dilimize pelesenk olan replikler. Ben bu ilk şekli değişik yazma macerama buradan başlamak istedim. Kendi zihnimde mıh gibi çakılan replikleri  becerebilirsem sizlerle paylaşmak isterim. Bizim için yaratılan mucizeye kendimce teşekkür etmek boynumun borcu gibi hissediyorum. Ben bu yazımı ilk beş bölümle sınırladım. Gönülden arzuluyorum ki böyle devam ederek 69 haftalık maratonun bendeki ve sizdeki repliklerin iz düşümleriyle tamamlayalım.
 
Sizlerden naçizane tek dileğim sizin de ilk beş bölümde aklınızda yer eden replikleri ve sahneleri benimle paylaşmanız. Biriktirdiğimiz onca muhteşem an’ı hep birlikte tekrardan hatırlayıp bir nebze olsun içimizde kalan yarımlıktan hep birlikte tamamlanarak yol alalım. Malum olan bir gerçek ki hepimiz çokça yarım kalarak tamamladık bu büyülü gerçekliği. Bizim Kiralık Aşk vedamız da böyle zuhur etsin.
 
Ne dersiniz hep birlikte repliklerle kaldığımız yerden yeniden başlamaya...

Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER