Woody Allen filmleri Ocak ayı boyunca D-Smart’ta!

Woody Allen filmleri Ocak ayı boyunca D-Smart’ta!
Türkiyenin yenilikçi dijital yayın platformu D-Smart, yeni yılın ilk ayında senaryo yazarı, yönetmen, aktör, stand-up sanatçısı, oyun yazarı, öykücü ve müzisyen Woody Allen’ın sinema tarihine bıraktığı yapımlardan özel bir seçkiyi ekranlara taşıyor. Woody Allen’ın kendine has üslubu ile beyazperdeye aktardığı hikayeler; D-Smart, MovieSmart Classic HD kanalında filmseverler ile buluşacak.  Bu özel seçkide yer alan filmler şöyle...

En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dallarında Oscar’a aday gösterilen Tatlı ve Kirli,  9 Ocak Pazartesi yayınlanacak.

Yönetmenliğinin ve senaryosunun Woody Allen'a ait olduğu Gölgeler ve Sis ise 16 Ocak Pazartesi ekranlarda olacak. Allen’ın, başroldeki Kleinman 'ı canlandırdığı filmde Mia Farrow, John Malkovich, John Cusack, Jodie Foster ve Madonna gibi oyuncular da yer alıyor. 

En İyi Film – Komedi / Müzikal kategorisinde Altın Küre’ye aday gösterilen Herkes Seni Seviyorum Der, 21 Ocak Cumartesi günü yayınlanacak.

Başka Bir Kadın ise 23 Ocak Pazartesi izleyicilerle buluşacak. Woody Allen’ın biyografisinin kaleme alındığı John Baxter'ın kitabında;  yarattığı karakterler arasından entellektüel açıdan kendisi ile en çok benzeştiğini söylediği karakterin bu filmdeki Marion olduğundan bahsedilmiştir.

En İyi Özgün Senaryo dalında Oscar’a aday gösterilen Alice, 30 Ocak Pazartesi günü ekranlarda olacak. Filmin güçlü oyuncu kadrosunda Oscar ödüllü William Hurt ve Oscar’a aday gösterilmiş olan 5 oyuncu daha bulunuyor: Alec Baldwin, June Squibb, Judy Davis, Bob Balaban ve James Toback.

Sweet and Lowdown / Tatlı ve Kirli
9 Ocak Pazartesi, 20.15 , D-Smart / MovieSmart Classic HD

Yönetmen:     Woody Allen
Oyuncular:      Sean Penn, Samantha Morton, Ben Duncan
Yapım Yılı:      1999
Tür:                 Komedi - Dram - Müzik
Ülke:               ABD

Konu: Sorumsuz, müsrif, kibirli ve alkol bağımlısı biri olan Emmett Ray dünyaca ünlü bir caz gitaristidir. Film, Emmett Ray’in bu özelliklerinden doğan tuhaf durumları, müziğini, hayallerini ve ünlü gitarist Django Reinhardt’a duyduğu saplantıyı ele alıyor. En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dallarında Oscar’a aday gösterilmiştir.
 
Shadows and Fog / Gölgeler ve Sis
16 Ocak Pazartesi, 20.15 , D-Smart / MovieSmart Classic HD

Yönetmen:     Woody Allen
Oyuncular:      Woody Allen, Mia Farrow, Michael Kirby
Yapım Yılı:      1991
Tür:                 Komedi
Ülke:               ABD

Konu: Geceyarısı bir çete tarafından yatağından kaldırılıp bir seri katili bulması için yardım istenen Kleinman ne yapacağını bilemez haldedir. Tam olarak ne yapması gerektiğini anlamadığı gibi olayla ne gibi bir bağlantısı olduğunu da anlayabilmiş değildir. Gece vakti sis içindeki karanlık sokaklarda katille karşılaşma korkusu içinde dolaşarak çete üyelerini arar ve yapmazsa başına kötü şeyler geleceğini hissettiği görevinin ne olduğunu öğrenmeye çalışır.
 
Everyone Says I Love You / Herkes Seni Seviyorum Der
21 Ocak Cumartesi, 20.15 , D-Smart / MovieSmart Classic HD

Yönetmen:     Woody Allen
Oyuncular:      Woody Allen, Goldie Hawn, Julia Roberts
Yapım Yılı:      1996
Tür:                 Romantik Komedi - Müzikal
Ülke:               ABD

Konu: Kalabalık ailesiyle birlikte Manhattan’da yaşayan Skylar, Holden’a aşıktır. Skylar’ın ebeveynleri Bob ve Steffi uzun yıllardır evlidir. Steffi’nin, arkadaşları Joe ile ortak bir kızları vardır. Nir ilişkiden yeni çıkmış olan Joe, yeniden yalnızdır... Müzikal türündeki film New York’ta yaşayan büyük bir ailenin içinde bulunduğu ilişki durumlarını konu ediniyor. En İyi Film – Komedi / Müzikal kategorisinde Altın Küre’ye aday gösterilmiştir.
 
Another Woman / Başka Bir Kadın
23 Ocak Pazartesi, 20.15 , D-Smart / MovieSmart Classic HD

Yönetmen:     Woody Allen
Oyuncular:                 Gena Rowlands, Mia Farrow, Ian Holm
Yapım Yılı:      1988
Tür:                 Dram
Ülke:               ABD

Konu: Orta yaş krizinden muzdarip Marion, son kitabını yazmak için bir daire kiralar. Marion’un yanıbaşındaki daire bir psikiyatrın kliniğidir ve buradan gelen konuşmaları duymaya başlar. Doktorun hastalarından biri, hayatından memnun olmayan, mutsuz bir kadındır. Kadının anlattıklarından fazlasıyla etkilenen Marion tüm yaşamını gözden geçirecektir.
 
Alice / Alice
30 Ocak Pazartesi, 20.15 , D-Smart / MovieSmart Classic HD

Yönetmen:     Woody Allen
Oyuncular:      Mia Farrow, William Hurt, Joe Mantegna
Yapım Yılı:      1990
Tür:                 Komedi – Fantastik - Romantik
Ülke:               ABD

Konu: 16 yıllık evli iki çocuk annesi Alice Tate, yakışıklı müzisyen Joe’ya aşık olur. Belinde korkunç bir ağrı hisseden Alice, şifacı Dr. Yang’a gider ve kendisine ilaç hazırlamasını ister. Ancak sorunun Alice’in belinde değil, zihninde ve kalbinde olduğunu söyleyen doktor, Alice’e sıradışı güçlere kavuşturacak bitkisel bir karışım hazırlar. En İyi Özgün Senaryo dalında Oscar’a aday gösterilmiştir.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER