Poyraz Karayel: Dünyalar senden yana*

Poyraz Karayel: Dünyalar senden yana*
Üç sezondur sıkı bir Poyraz Karayel izleyicisi olarak diziyle ilgili iniş çıkışlar yaşadım elbette. Gözümü bir saniye ayırmadan izleyip üzerine sayfalar yazdığım da oldu, ‘Öfff bu ne artık?’ dediğim de. Kurulan bir cümlenin peşinden günlerimi verdiğim de oldu, izlerken Candy Crush oynadığım da. Değişmeyen tek şey Zülfikar’a olan sevgimdi. İlk günden beri o benim canımın içi, kıymetlimdi. İkinci sezonun sonuna doğru başlayan karikatürizeleşme eğiliminde bile taş bastım bağrıma. ‘Benim Zülfom yapıyorsa bir bildiği vardır’ dedim, ’Kardeşi Sefer’in gidişine başka türlü dayanamazdı’ diye senaryolar yazdım kafamdan. Hep gözümden sakındım onu, saçının teline zarar gelmesin diye üstüne titredim. Gözlerimizin önünde delice sevdiği Çiğdem onu çok üzdüğünde yanı başında beklemek istedim, ‘Çok içip gece kusarsa alnını tutarım’ dedim. Sonra Meltem onca hırçınlığına rağmen bir akşamüstü uykusunda üstüne örtülmüş ince bir pike gibi iyi geldi ona, onunla beraber sevindim. 

Şimdi çok uzun zamandır beklediğimiz bir mutluluk var önlerinde, evlenecekler. Evlilik teklifi tam da Zülfikar ve Meltem’den beklediğim gibi baldan tatlıydı, bundan bahsetmeden duramazdım bunca ay sonra. Zülfikar’ın türlü çeşitli klişelerle yapmaya çalıştığı ve bin aksilikle kesilen sürprizlerden sonra Meltem’in çat diye sürprizi önüne dayamasına bayıldım bir kere. Kadınların tek taş peşinde mıymıntı tiplerden öte gidemediği nice diziye karşı Meltem olanca serinliğiyle anlattı derdini. Zülfikar da sadece onca zaman yaşadığı sürpriz stresini değil, yaşadığı cümle acıları unutacağına inanarak ‘Evet’ dedi Meltem’e. 

İkisinin hikayesi uyduruk bir peri masalı olmaktan çok uzak, birbirine hiç benzemeyen iki insanın emek emek kurdukları bir ilişkinin, birbirlerini her şeyi olmalarının en şahane hali. İlk görüşte aşkların, güzel kızlar ve yakışıklı çocukların, uzun uzun bakışıp da hiçbir şey demeyenlerin sahtekarlığı değil, itişip kakışanların, ne olursa olsun barışacaklarını bilerek çatır çutur kavga edenlerin gerçekliği var onlarda. Çok mutlu olsunlar dilerim ve herkes onlar için içinden bir şiir dizesi tutsun isterim. Benimki başlıkta. İyi seyirler.

*Arif Damar- Bir Sen


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER